logo

Hopa’da CHP Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Hopa’da da kutlandı

 

Hopa’da Belediye parkında bulunan Atatürk anıtı önünde yapılan kutlamaya Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, İlçe Başkanı Adnan İskender, Yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Kutlama İlçe Başkanı Adnan İskender tarafından Atatürk anıtına çelenk konulması ve saygı duruşu yapılması ile başladı. Daha sonra İlçe Başkanı Adnan İskender günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. İskender konuşmasında şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partisi kurtuluş savaşı sonrası emperyalistleri dize getiren savaşın başkomutanı olan Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kurulmuştur.

Ulu Önder’in bizlere emanet ettiği partimiz CHP, Anadolu Rumeli Müdafa_i Hukuk Cemiyeti, Halk Fıkrası daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ile ülkemizin kurtuluşunu, kuruluşunu gerçekleştirdi ve devrimleri yaşama geçirdi.

CHP; parlamenter demokrasi, çok partili hayat ve kadına seçme ve seçilme hakkı gibi demokrasimizin önemli kazanımlarını bizlere armağan etmiştir. Barışın, demokrasinin, adaletin, insan haklarının ve temel hak ve özgürlüklerin bu ülkedeki tek teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişten aldığı gücü ve birikimi yarınlara değişim ve güçlü bir Türkiye umuduyla taşıyacak, tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada haklının ve halkın yanında olmaya devam edecektir. 

Önümüzdeki tüm güçlükleri aşarak ülkemizin yönetiminde yeniden sorumluluk üstlenmeye ve yeni bir kalkınma sürecini başlatmaya hazırlanmak zorundayız.  Hedefimiz ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkarmaktır. O hedefe mutlaka ulaşacağız. Artık yoksulluk ve yolsuzluklar milletimizin kaderi olmayacaktır.  Bu inançla, partimizin 9 Eylül kuruluş yıldönümünde başta kurucumuz ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarına, geçmişten bugüne emek veren tüm Genel Başkanlarımıza, parti yöneticilerimize şükranlarımı sunuyorum.  CHP’ye katkı ve gönül veren tüm vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele verdiğimiz partimizin vefakâr, alnı açık, başı dik tüm partili yoldaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 

Bağımsızlığın ve özgürlüğün ışığı Cumhuriyet Halk Partisi doğum günün kutlu olsun…”

 

Share
319 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?