logo

reklam

Hopa’da Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Alkışlandı

Hopa’da Amatör Spor Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen spor etkinlikleri göz doldurdu.

Hopa İlçe Kapalı spor salonu ve Festival alanı kortlarında düzenlenen bir dizi etkinliğe vatandaşlarda ilgi gösterdi. Hopa’da bu yıl düzenlenen etkinlikler Hopa’da yaşanan sel felaketinde yakınlarını kurtarmak için çabalarken sel sularına kapılan ve bulunamayan milli atletizm sporcularından Nejla Kakşi onuruna yapıldı.

Etkinliklerin sona ermesi ardından İlçe Kapalı spor salonunda düzenlenen ödül törenine Belediye Başkan yardımcısı Adnan İskender, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Ülkü, Gençlik Hizmetleri ve spor ilçe müdürü İlhan Şenlik ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ardından dereceye giren sporculara protokol üyeleri tarafından madalya ve kupaları verildi.

Hopa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlhan Şenlik etkinlikler sonrası yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verirken, “ Geçtiğimiz yıllarda Atletizm branşında Servet Kural antrenörlüğünde Türkiye şampiyonu olan başarılı sporcumuz Nejla Kakşi Hopa’da yaşanan sel felaketinde kaybolmuş ,bütün aramalara rağmen bulunamamıştır.Buruk geçen amatör spor haftası ödül töreninde değerli sporcumuzu sevgiyle andık ve bu yılki etkinlikleri onun adına gerçekleştirdik.

Bu yıl etkinlikler kapsamında ilçemiz okullarında ve Gençlik Hizmetlerimiz bünyesinde çeşitli yarışmalar düzenledik. Bu müsabakalarda dereceye giren sporcularımıza kupa-madalya ve çeşitli hediyeler verdik.

Etkinliklerdeki amacımız öğrencilerimizi daha genç yaşta yeteneklerine göre spor alışkanlıklarını kazandırmak, takım ruhu oluşturmak, gençler arasında bireysel ya da takımsal olarak spor disiplini ve ahlakini aşılamaktır.

Etkinliğimiz ödül törenine katılan Belediye Başkan yardımcımıza, emniyet müdürümüze, öğrencilerimize, öğrenci velilerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

Etiketler: » » »
Share
1163 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?