logo

Hopa’da 19 Mayıs Kutlandı

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 96. yılı Hopa’da coşku ile kutlandı.

Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramının 96. yılı Belediye Parkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlhan Şenlik tarafından Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Törenlerin ikinci adresi Cumhuriyet Meydanı idi. Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tören ve etkinliklere Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Garnizon Komutanı Harun Polat, Belediye Başkanı Nedim Cihan, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Rüstem Altıntaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Döne, TSO Başkanı Osman Akyürek, kurum müdürleri ve siyasi parti İlçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Buradaki törende Atatürk ve Silah arkadaşları için yapılan saygı duruşu ve ardından Müzik Öğretmeni Nuri Naili eşliğinde İstiklal marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve spor İlçe Müdürü İlhan Şenlik yaptı. Şenlik konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ” Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlamak için toplandığımız bu günde hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Milletimizin tüm onur ve asaletiyle Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır 19 Mayıs.

Sevgili Gençler, Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.

Temeli 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “Milli Egemenlik” ilkesi ile, birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış, çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir. Bugünde vazgeçilmez güç ve kaynağımız olan “Milli İrade’nin yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı armağan ettiği siz gençlere büyük görevler düşmektedir. Türk genci, Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugünün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir. Sözde değil, bu özde duygularla, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, siz gençlerimizin bayramını tebrik ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.”

Gençlik adına Nuri Vatan Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Nazan Yeğen’de konuşmasını yaptıktan sonra öğrenciler tarafından günün anlamını ifade eden Şiirler okundu.

Törenlere Gençlik haftası kapsamında düzenlenen Resim-Şiir-Basketbol-Tenis-Bocce-Badminton-Masatenisi ve Hentbol yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam edildi.

Törenlerin son bölümünde Nuri Vatan Anadolu Lisesi ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Halk oyunları gösterileri damga vurdu. Her iki okulun Halk oyunları ekiplerinin sergilediği oyunlar protokol ve vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Hopa’daki Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramının 96 yılı kutlama etkinliklerinin sona ermesi ardından Belediye parkında Hopa Geçlik Merkezinin düzenlemiş olduğu resim sergisi açıldı. Vatandaşlar sergiye ilgi gösterdi.

Sahil Güvenlik Botu Halkın Ziyaretine Açıldı

Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Hopa Limanında bulunan Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı TCSG 307 Sahil Güvenlik Botu halkın ziyaretine açıldı.

 

Etiketler: »
Share
1729 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?