logo

Hopa YURTKUR Müdürlüğüne Yaşar Ünal Yazıcı Atandı

YasarUnalYaziciKredi ve Yurtlar Kurumu tarafından Hopa ilçesinde hizmete sokulan kız ve erkek öğrenci yurdu (YURTKUR) müdürlüğüne milli eğitim camiasında yıllarca hizmet veren Yaşar Ünal Yazıcı atandı.

Hopa YURTKUR kurulum aşamasında geçici olarak müdürlüğe atanan ve yaklaşık 2,5 ay görev yapan Ayhan Aydın Rize Fındıklı ilçesi Yurtkur müdürlüğüne atanmıştı.

Hopa YURTKUR kız ve erkek öğrenci yurdu müdürlüğüne atanıp göreve başlayan Yaşar Ünal Yazıcı 1965 yılında Hopa ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Hopa’da tamamladı. 1986 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fatih eğitim Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. 2 yıl Sivas’ta tarih öğretmenliğini yaptıktan sonra; Hopa Başoba İlköğretim Okulu Müdürlüğü, Hopa Çok proğramlı Lisesi Müdür Yardımcılığı, Hopa Hüsnü Ciner İlköğretim Okulu Müdürlüğü, Hopa ve Akçaabat Milli eğitim Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Buradan da Ocak 2015 tarihi itibariyle Kredi ve Yurtlar Kurumu Hopa Yurtkur Kız – Erkek yurtları müdürlüğü görevine atanarak görevine başladı. Yaşan Ünal Yazıcı evli ve 3 çocuk babası.

Hopa YURTKUR Müdürü Yaşar Ünal Yazıcı gazetemize verdiği bilgide yeni kurulum aşamasında olan YURTKUR’a ait Hopa kız ve erkek öğrenci yurduna çok kısa bir süre içinde öğrenci alacaklarını, yüksek öğrenim alanında günden güne büyüyen Hopa ilçemizde öğrencilerin barınmalarında çok büyük hizmetler vereceğini söyledi.

Etiketler: » »
Share
1539 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?