logo

Hopa ve Arhavi Özel Lisesine Kavuştu

Hopa ve Arhavi Final Dergisi-Dershaneleri bundan sonra çalışmalarına “Özel Temel Lise” olarak devam edecekler.

 

Yaklaşık otuz yıldır Hopa ve Arhavi’de eğitim ve öğretim faaliyetlerini başarıyla yürüten, birçok ailenin ve gencin hayallerini kavuşmasına araç olan “ Hopa ve Arhavi Final Dergisi Dershaneleri, bu noktadaki tecrübelerine “ Özel Lise ” olarak devam etme kararı aldılar.

Arhavi Özel Temel Lisesi Kurum Müdürü Ahmet Kavaz  “Dönüşüm sürecini başarıyla tamamlayan ve Artvin’de sadece Arhavi ve Hopa’da onay alan bu iki kurumun, ilçelerimizde eğitim kalitesini ve niteliğini arttırmasını hedeflemek amacıyla bu yola çıktık. Uzun yılların verdiği dershane deneyimimizle, oluşturduğumuz tecrübeli eğitim kadromuzu oluşturduk. Her iki kurumumuz da alt sınıflardan itibaren yetiştirilecek gençlerimizin kendilerinin ve yöremizin geleceğine oldukça önemli katkı sunacaklarını inanıyoruz ve bu konuda üzerimize düşen sorumluluğun azamisini göstereceğimizden kimsenin de şüphesi olmasın” dedi.

Bölgedeki diğer kurumlarla da koordineli bir şekilde olmak kaydıyla başarıyı yakalama konusunda kararlı olduklarını belirten kurum müdürü Ahmet Kavaz, “Özel sektörün eğitime yapacağı katkının ilçelerimize yeni bir bakış açısı kazandıracaktır. Eğitimin bir bütün olduğunu biliyoruz. Bugün için 9. sınıftan başlayarak 12. sınıfa kadar olan Lise bölümünde nitelikli bir eğitimi vereceğiz. Önümüzdeki eğitim öğretim sezonunda da 9.10.11. sınıflardan sadece birer sınıf,12.sınıftan ise iki sınıf oluşturulacak ve kontenjanlarımız da sınırlı sayıda tutulacaktır.” diye konuştu

Kavaz, “Buradan hareketle özel okul kalitesine ulaşmak isteyen veli ve öğrencilerin kayıt için erken davranmaları öğrencilerimiz lehine olacaktır. Yine bu kapsamda devlet tarafından öğrenci başına teşvik adıyla ödenecek “3220” liralık devlet desteğini almak için 10-31 Ağustos 2015 tarihlerinde öğrencilerin bağlı oldukları okullardan e-okul üzerinden başvuru yapmaları gerekiyor.  Ağustos ayı içerisinde de yine bağlı bulundukları okullara nakil için dilekçeyle başvurmaları gerekiyor” ifadelerine yer verdi.

Kurum Müdürü Ahmet Kavaz sistem ve eğitim hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen tüm veli ve öğrencileri de Hopa ve Arhavi’de kurumlarına beklediklerini ifade etti.

Share
1604 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?