logo

Hopa, Türkiye Atletizminde Söz Sahibi Olma Yolunda

Uzun yıllardır Hopa’da Atletizm Antrenörlüğü yapan Eski Disk Atma rekortmeni Milli Antrenör Servet Kural‘ın Öğrencileri başarıdan başarıya koşuyor.

Hopalı birçok genci yetiştiren, Uluslar arası başarılara imza attıran Antrenör Kural,  Her ne kadar yeterli destek görmese de özveri ile çalışmasına devam etmektedir. Hopa’ya dolayısı ile Artvin’e ve Türkiye’ye hizmet veren Hopalı Milli Antrenör Servet Kural Artvin’in ve Hopa’nın gururu oldu.

Uzun zamandır Hopa’da Atletizm çalışmalarını daha bilimsel ve teknolojik ortamda yetiştirmeyi planlasa da Servet Kural istediği desteği bulamıyor. Servet Hoca “Bunun sebebi zaten Türkiye de Spor denince akla Futbol gelmesinden kaynaklandığı kesin. Futbolda dönen paraların haddi hesabı yokken Atletizm, Voleybol, Basketbol vs gibi sporlarda da bizler emekli maaşını kullanan kişilerin emekleriyle Dünya sporcularına kafa tutmaya çalışıyoruz.
Memleketimizde yavaş yavaş diğer sporlara da daha fazla destek verilmeye başlandığını görmek geleceğe olan umutlarımızı arttırmaktadır” diyerek yinede geleceğe ümitle bakmaya devam ediyor Servet Kural.

İşte Hopalı Sporcuların Son Günlerdeki Başarıları

2-3 Mayıs 2015 tarihleri arasında Bursa’da düzenlenen atmalar Türkiye Şampiyonasında Hopalı Atletimiz Nejla Kakşi Disk atma dalında Gençler Türkiye Birincisi olmuştur. İkincilik ve üçüncülük Bursalı atletlerin oldu.

9-10-11 Mayıs 2015 günlerinde Isparta’da düzenlenen Üniversiteler Türkiye Şampiyonasında Hopalı Atletlerimizden Esra Gaz cirit atma dalında birinci olmuştur. Hopalı diğer Atletimiz Emre Çelik ise disk atma dalında üçüncü olmuştur.

Etiketler: » »
Share
1381 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?