logo

Hopa Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı İsyan Etti

Kotil Yetkililere Seslendi, “Bu Yolu Ölüm Yolu Olmaktan Çıkartın Artık”

Hopa’da geçtiğimiz günlerde meydana gelen korkunç kazada TIR’ın altına giren araçta bulunan Hopalı iki genç hayatını kaybetmişti.  Hopa Şoförler Ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil Kotil yetkililere seslenerek, “Bu yolu ölüm yolu olmaktan çıkartın artık” dedi.

Hopa’da şehir merkezinden devlet karayolu üzerinde meydana gelen kaza da Nazım Yilmazlar’in kullandığı özel araç yol kenarında park halinde bulunan TIR’ın altına girdi. Araçta bulunan sürücü Nazım Yılmazlar ve araçta bulunan Sercan Mert Yenigül TIR’ın altından itfaiye ve kurtarma ekiplerinin yoğun çalışması sonrası ancak çıkartılarak Hopa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılara burada yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybettiler.

Hopa ilçe merkezinden geçen devlet karayolu üzerinde park sorununa çözüm bulunamamasının bu ölümlerin belli başlı nedenleri arasında bulunduğunu söyleyen Hopa Şoförler ve Otomobililer Odası Başkanı İsrafil Kotil, “Biz bu konuda defalarca sorunun çözümü için girişimde bulunduk. Önemli olan sürücü hata yapabilir, bunu da göz önüne alarak can ve mal kayıplarını en aza indirecek gerekli tedbirlerin alınmasıdır. 

İlçe de işi olan Otobüs ve TIR sürücüleri ile maalesef bizim insanlarımızda bu Devlet Karayolunu Otopark alanı gibi kullanıyorlar. Sonuçta böyle kazalarda bizlerinde canı yanıyor. Belediyemiz TIR parkı yapmıştır. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifimiz TIR parkı yapmıştır ve Esen kıyı ’da iki TIR parkımız mevcuttur. Tüm Nakliye firmalarımıza, Gümrük Komisyonculuğu yapan işyerlerimize ve Otobüs ve Tur şirketlerimize sesleniyorum. Uluslararası Devlet Karayolunu artık Otopark alanı gibi kullanmayın. Bu yol ana arter. Şoförlerinizi Tır ve Otobüs park alanlarına yönlendirin ve park ettirin.

Bir sözümde Özel taksi sürücüsü Hopalılaradır. İlçemizde Öğretmen evi altında, Turan Altıntaş Ticaret merkezi altında ve ilçe merkezinde Belediyemizin belirlediği Oto Parklar ve park alanları vardır. Bu Uluslararası Devlet Karayolu üzerini Otopark alanı olarak kullanmaktan lütfen vazgeçin artık” dedi.

Hopalılarda İlçe merkezinden geçen Devlet Karayolu üzerinde Karayollarının daha sıklıkta gerekli uyarı levhalarını koymaları ve Trafik Polislerinin de burada arada bir değil, sürekli gerekli tedbirleri alarak TIR ve Otobüsleri TIR ve Otobüs park alanlarına yönlendirmeleri konusunda uyarmaları bu kazaları bir nebze de olsa azaltacaktır. Gönül İster ki hiç kaza olmasın ama istemekle bu da olmuyor. Bu vesile kazada hayatlarını kaybeden gençlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum” açıklaması yaptı.

Share
595 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?