logo

Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı

Yeni Emre Düğün Salonu’nda yapılan Hopa Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Genel Kurulu Başkanlığına, eski başkanlardan Celil Yıldırım seçildi.

830 üyesi bulunan Kooperatifin genel kuruluna 530 üye katılırken, kongre sonucunda yönetime aday olan 3 listeden Celil Yıldırım’ın  listesi sandıktan başarı ile çıktı.830 üyesi bulunan Kongrede Divan Başkanlığına Hasbi Topaloğlu seçilirken yardımcılıklarına da Mevlüt Vayiç, Mürsel Şişman ve Volkan Muti seçildiler.Kongrede toplam 21 gündem maddesi bulunurken, kongre Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu yapılması ve ardından İstiklal marşının okunması ile başladı.  Kongre gündemdeki maddelerin görüşülmeye başlanması ile devam etti. Y.K. faaliyet raporu, Mali rapor ve tahmini bütçe okundu. Raporlar üzerine yapılan konuşmaların ardından tüm raporlar kongreye katılan üyeler tarafından ibra edildi.Kooperatif tarihinde en çok üyenin katıldığı seçimli kongrede gündemdeki maddeler tak tek divan başkanı Hasbi Topaloğlu tarafından okunarak genel kurula bilgiler verildi. Bazı maddeler oylanırken, bazı maddelerinde görüşülmesi Genel kurul kararı ile yapılmadı.Seçimler öncesi yönetime talip olan 3 aday da tek tek konuşma yaparak neden aday olduklarını ve seçilmeleri halinde yapacakları projeler anlattılar. Daim Yılmaz ve Celil Yıldırımkonuşmalarının ardından Şinasi Tosunoğlu’nun listesi adına konuşan Seyfettin Albay göreve başladıklarından bu tarafa bölgede ve Artvin’de adından söz edilen ve düşüncelerine değer verilen bir Kooperatif ortaya çıkardıklarını, kurumsallaşma adına ciddi çalışmalar yaptıklarını, üyelerinin hak ve hukuklarını koruma adına her türlü girişim de bulunduklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından yapılanseçimlerde Celil Yıldırım’ın listesi sandıktan 233 oy alarak başarı ileçıkarken yönetimkuruluda şu isimlerden oluştu: Başkan Celil Yıldırım, üyeliklere Turhan Yılmaz, Temindar Akkaya, Murat Yazıcı, Abdullah Cihan, Ökten Altınkaya ve İdris Yılmaz. Denetleme kurulunada Fevzi Kırçiçek, Yusuf Vayiç ve Mehmet Özler seçildiler. Şinasi Tosunoğlu’nun listesi 220 oy alırken Daim Yılmaz’ın listesi de 74 oy aldı. Sayımlar sonrası 3 oyda geçersiz sayıldı.

 

Etiketler: »
Share
1340 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?