logo

Hopa MHP’de İstifa Depremi

MHP Genel Merkezinin görevden alma kararlarına tepki gösteren Hopa MHP İlçe başkanı ve beraberinde 29 üye Genel merkeze istifa dilekçelerini gönderdiler.

Milliyetçi Harekât Partisi Genel Başkan Yardımcısı teşkilatlardan sorumlu Şefkat Çetin imzalı açıklamalarla görevden alınan il ve ilçe başkanlarına destekler çığ gibi büyüyor. Görevden almalara tepki gösteren bir İlçe teşkilatı da Hopa oldu. İlçe Başkanı Celal Çelik, başkan yardımcıları Kemalettin Cahaloğlu ve Mehmet Şabanoğlu ile yönetimde bulunan 29 üye ile birlikte Genel merkez kararlarına tepki olarak görevlerinden istifa ettiklerini açıkladılar. İstifa ettiklerine dair bir açıklama yapan Celal Çelik “Genel Merkezin bir an önce Kongre kararı almasını bekliyoruz. Ülkücü camianın biran önce Ülke gündemine hakim olacak hale gelmesi lazımdır” dedi.

Celal Çelik açıklamalarının son bölümünde istifa etmelerinin en büyük nedeninin Genel merkezin muhalif olarak belirlediği il ve ilçe teşkilatlarını görevden alma ve kapatma kararlarına tepki olarak görülmesi olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler: » » »
Share
898 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?