logo

Hopa Meslek Yüksek Okulu’nda Girişimcilik Anlatıldı

 

Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), ABİGEM Temsilciliği marifetiyle Hopa Meslek Yüksek Okulu’nda seminer düzenledi.

Hopa MYO konferans salonunda gerçekleşen etkinlikte; “Girişimcilik, Etkili İletişim ve Ticari Ortaklıklar”  konularında, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Artvin Temsilcisi Yaşar KARS tarafından öğrencilere ticari hayatla ilgili bilgiler verildi.

Konuyla ilgili ATSO resmi internet sitesinden yayınlayan bilgi metninde, gerçekleştirilen faaliyetle öğrencilere; “Girişimcilik, Etkili İletişim ve Ticari Ortaklıklar” konu başlıklarıyla çeşitli bilgiler verildiği belirtildi.

Bilgi metninde; “Artvin’de ileride ticarete yönelme olasılığı daha yüksek olan öğrencilerin eğitim gördüğü okullarda, öğrencilere katkıda bulunarak, kurumsal iletişimi güçlendirmek amacıyla, bir dizi faaliyet içerisinde yürütülen etkinlikte; “Girişimcilik nedir? Girişimci kime denir, Nasıl girişimci olunur, Yatırım yaparken ve iş fikri seçerken nelere dikkat edilir? Zorlukları ve kazançları nelerdir gibi birçok konu örneklerle anlatılmıştır.

Bunun yanında öğrencilere; Etkili İletişim nedir? Kuralları nelerdir, günlük yaşamda ve özellikle ticari hayattaki önemi nedir, iş insanı için etkili iletişim neden önemlidir ve iş başvurularında iletişim ve beden dilinin önemi gibi başlıklarla bilgiler verilmiştir.

Ticari ortaklıklar konusunda ise ticari hayatın içinde kaçınılmaz bir yer alacak olan “ticari ortaklıkların-kümelenmelerin” oluşturulmasında nelere dikkat edilerek kurulması gerektiği, ilkeli ve verimli ortaklıkların nasıl kurulacağı gibi birçok konuda görsel sunular eşliğinde bilgiler verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

ATSO-BHİ

Share
591 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?