logo

Hopa-Kemalpaşa-Sarp Karayolu Her Gün Düzenli Olarak Çöplerden Temizleniyor

Artvin Valiliğinin talimatıyla Hopa-Kemalpaşa-Sarp karayolu, her gün düzenli olarak çöplerden temizleniyor.

Türkiye’nin en aktif sınır kapılarından Sarp Sınır kapısına ulaşımın sağlandığı Hopa-Kemalpaşa-Sarp karayolu, Artvin Valiliğinin talimatıyla her gün düzenli olarak temizleniyor.

Sınır kapısındaki hareketlilik nedeniyle özellikle tır trafiğinin yoğun olduğu ve zaman zaman araç kuyruklarının yaşandığı karayolunda biriken çöplerin temizliği için Hopa İlçe Kaymakamlığınca 4 ay önce özel bir temizlik ekibi oluşturuldu.

Temizlik ekibi her gün Arhavi İlçe sınırından Sarp Sınır Kapsına kadar olan yaklaşık 40 kilometrelik yolu temiz tutmak için çalışma yürütüyor.

Açıklamalarda bulunan Hopa İlçe Özel İdaresi şantiye şefi Levent Kara, Artvin Valisinin talimatlarıyla İlçe Kaymakamlığınca oluşturulan temizlik ekiple yaklaşık 4 aydır aralıksız olarak yolu temiz tutmak için çalıştıklarını söyledi.

Kara, “Bugüne kadar 2 bin poşet çöp topladık. Yağmur çamur demeden 5 personelle sabah 8’den akşam 5 kadar yolda ki tüm çöp ve pislikleri temizliyoruz. Ayrıca vatandaşların da çevreye karşı daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Neticede bizler Valiliğimizin talimatıyla bu karayolunda her gün düzenli olarak temizlik çalışmalarını sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın da bu durumdan ne kadar memnun olduklarına şahit olduk. Bizler gelecek nesillere temiz bir dünya bırakmak istiyorsak yaşadığımız çevreyi temiz tutmalıyız. Bunun için vatandaşlarımızın daha çok dikkat etmesini ilimize yakışır bir şekilde hareket etmelerini diliyoruz” dedi.

Sarp Sınır Kapısı’ndaki tır geçişlerinden dolayı yolun çok sıklıkla kirlendiğini ifade eden Kara, şoförlerden çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmalarını istedi.

Öte yandan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce karayoluna çöp atanlar hakkında cezai işlem uygulandığı bildirildi.

Share
481 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?