logo

Hopa Kaymakamı Görükmez’den Veda Mesajı

İçişleri Bakanlığı I. Derece Mülkiye Müfettişliğine 8 Şubat 2018 tarih ve 2018/47 Sayılı Müşterek Kararname ile Mülkiye Müfettişi olarak atanan Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez veda mesajı yayımladı.

Görükmez yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Değerli Hopalılar, Bundan yaklaşık 1 yıl 2 ay önce başlamış olduğum Hopa Kaymakamlığındaki görevime İçişleri Bakanlığı’na Mülkiye müfettişi olarak atanmam münasebetiyle veda edeceğim. Vedalaşılamayan vedalar mesleği bizim mesleğimiz. Vedayla bir türlü vedalaşamıyoruz. Yeni bir başlangıç, yeni simalar ve yeni çevreler…

Ülkemiz bütün coğrafyasıyla, tarihiyle büyük bir kültür ve irfan pınarı; her yerde taze bir nefes alıyor, her pınardan bir bardak su içiyoruz ve defterimizde ona dair bir sayfa açıyor ve notumuzu düşüyoruz. Hopa’ya dair de not düşme ve yeni bir yer için yeni bir sayfa açmanın arefesindeyiz.

Hopa Kaymakamlığı görevine başlarken sizlerle paylaştığım; tüm iş ve hizmetlerimizi hak, hakkaniyet ve adalet prensiplerine uygun olarak yerine getirmeye, hiç kimseyi ötekileştirmeden herkese Devletimizin şefkatini ve hoşgörüsünü göstererek, kişilerin menfaatinden ziyade kamu yararını ön planda tutarak, israfı önleyerek ve verimliliği artırarak görevimizi yapmaya azami gayret gösterdik.

İlçemizin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına dönük; gerek kamu, gerek özel sektör ve gerekse sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek yatırım ve hizmetlerin artırılması için yoğun bir mesai harcadık.

Kıymetli vatandaşlarımızın sürekli talep ettiği ve öncelikli olarak güvenlik, eğitim, sağlık, ulaşım, trafik, sosyal yardım ve sosyal hizmetler, gençlik ve spor gibi hizmet konularında yoğun bir faaliyet yürütülmüştür.

Ayrıca, mahalli idarelerimizin kendi görev alanlarında yürüttükleri hizmetlere de destek verilmiştir.

İlçemizde yürütülen yatırım ve hizmetleri; başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere İlimizin Sayın Milletvekillerinin desteği ile Belediye Başkanlarımız, Güvenlik kuruluşlarımız, Kamu Kurumlarımız, Meslek Odalarımız, İl Genel Meclisi, Muhtarlıklarımız, Özel Sektör ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birlikte yaptık.

Hopa’da görev yaptığım sürece her zaman Hopalıları ve mesai arkadaşlarımı yanımda hissederek çalıştım. O güçle de hakkı, hakikati üstün tutarak görev yaptım.

Şahsıma gösterilen bu teveccühe, bu sevgiye layık bir hizmet yapabildim mi demekten de kendimi alamıyorum. Bu konuda kendimi tam da tatminkâr hissetmiyorum. Hopa’ya olan hizmetlerimi yeterince tamamlayamadığım duygum var. İnşallah bu bayrak yarışında bizden sonra görev yapacak arkadaşlar hizmetlere kaldığı yerlerden devam ederler.

Artvin Hopaspor’u da inşaallah sezon sonunda hep birlikte 3.ligde görürüz

Hopa’nın menfaatleri söz konusu olduğunda, siyasi düşünce ve dünya görüşü ayrılıklarını bir kenara bırakarak birlikte ve ortak hareket etmeye daha fazla önem gösterildiği takdirde, Hopa’nın geleceğinin çok parlak olacağını sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hopa Kaymakamlığına atanan meslektaşım, kardeşim Abdürrezzak Canpolat’a ve bundan sonra Hopa halkına hizmet verecek herkese de başarılar diliyorum.

Hopa Kaymakamlığı görevimiz sırasında; kamu kurumlarımızın yönetici ve personeline, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerine, basın mensuplarımıza, tüm vatandaşlarımıza, esnafımıza, iş adamlarımıza, muhtarlarımıza bize destek veren herkese ve çok yakın mesai yaptığım tüm personelimize şükranlarımı sunuyorum.

Önemli olan baki kalan gök kubbede hoş bir seda bırakmak imiş. Biz de Hopa’da hoş bir seda bırakmış olma temennisiyle, başta birlikte mesai yaptığım arkadaşlarım olmak üzere ve Hopa halkına varsa hakkımı helal ediyor, sizlerden ve tüm halkımızdan haklarını helal etmelerini istirham ediyorum.

Asıl olan karşılanmak değil, güzel bir şekilde uğurlanmaktır. Bu sebeple bu uğurlanmayı her şeyin üzerinde gördüğümü ifade etmek isterim. Hepinize şahsım ve ailem adına teşekkür ediyorum.

Ankara’da bir kardeşiniz, Hopa ve Artvin’in siz de kabul derseniz bir hemşehrisi olduğunu unutmamanızı istirham ederek tekrar görüşmek dileklerimle arz-ı veda ediyorum.”

Share
518 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?