logo

Hopa CHP Metin Lokumcu’yu Andı

Hopa CHP İlçe Başkanlığı Metin Lokumcu’yu Kemalpaşa’da bulunan mezarı başında andı.

Hopa Cumhuriyet Meydanı’nda 31 Mayıs 2011 günü polisin kullandığı yoğun biber gazı etkisi ardından rahatsızlanan emekli öğretmen Metin Lokumcu kaldırıldığı Hopa Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmişti.  Metin Lokumcu Hopa’da CHP İlçe örgütü tarafından Kemalpaşa’da mezarı başında düzenlenen anma etkinliği ile anıldı.

Metin Lokumcu’nun hayatını kaybedişinin 5 yılında mezarı başında düzenlenen anmaya Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, CHP Artvin İl Başkanı Yücel Kurt, ,Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender, Hopa ve Kemalpaşa İlçe ve Belde örgütü yöneticileri ile vatandaşlar katıldı. Anmaya katılanlar Lokumcu’nun anıt mezarına ellerindeki karanfiller bıraktılar.

Burada bir konuşma yapan İl Başkanı Ali Yücel Kurt konuşmasında yiğit bir eğitim emekçisini kaybettiklerini ifade ederek, “O gün bu meydanda Hopa’nın yiğit insanlarına karşı bir saldırı gerçekleştirildi. Dönemin Başbakanı Erdoğan Hopa’dan sonra gittiği Trabzon’da Hopa’lılara eşkıya demişti.  Metin Lokumcunun ölüm haberini almamın ardından “Zalimin zulmüne direnmenin adı eşkıyalıksa bende eşkıyayım” demiştim.  Evet, Hopa o gün zalimin zulmüne karşı direnişin bir adresi ve Yiğit-yürekli-onurlu insan Metin Lokumcu’da sembolü olmuştur. Yüreği insanlıktan, demokrasiden, yurtseverlikten yana atan bütün insanlarımızın kalbine Metin Lokumcu ismi yazılmıştır.  Yiğit insan Metin Lokumcu’yu mezarı başında saygıyla sevgiyle bir kez daha anıyoruz. Metin Lokumcu onurumuzdur, Metin Lokumcu ölümsüzdür” dedi.

Daha sonra kısa bir konuşma yapan CHP Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender’de Metin Hoca’nın anısını yaşatacaklarını ifade ederek anmaya katılanlarla birlikte Kemalpaşa beldesi Dere içi Köyünde bulunan Metin Lokumcunun anıt mezarına karanfiller bıraktılar.

Hopa CHP İlçe örgütü tarafından düzenlenen anma etkinliği ardından grup Metin Lokumcu’nun ailesini de ziyaret etti.

Etiketler: » »
Share
565 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?