logo

Hopa CHP İlçe Kongresi Yapıldı

Başkanlığa Yeniden Adnan İskender Seçildi.

Artvin’de Cumhuriyet Halk Partisi İlçe kongreleri yapılmaya devam ediyor. Bu defa da kongre sırası Hopa CHP İlçe teşkilatına geldi. Hopa CHP 35’nci olağan kongresi Yeni Emre Düğün salonunda yapıldı.

 

Hopa CHP İlçe kongresine Milletvekili Uğur Bayraktutan, eski milletvekili Metin Arifağaoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek,  İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Hopa TSO Y.K. Başkanı Osman Akyürek, Hopa Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali, Hopa Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil Kotil ve partililer ve delegeler katıldılar.

Kongre verilen önergelerle divan başkanlığına eski Milletvekili Metin Arifağaoğlu seçildi. Divan yerini aldıktan sonra Atatürk ve silah arkadaşları için saygı duruşu yapıldı ve ardından istiklal marşının okunması ardından kongrede başladı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan eski Milletvekili ve Divan Başkanı Metin Arifağaoğlu yaptı. Arifağaoğlu konuşmasında şunları söyledi: “Cumhuriyet Halk Partililer yıllardır bu partiye hizmet eden isimler var. Bende o ak saçlılar sınıfındayım.  70 yaşındayım bugüne kadar 5 ay içerisinde 2 seçim yapıldığını görmedim. 1950 yılından bu zamana kadar tek partili bir hükümet çıkmadı. Koalisyonlar yapıldı, halkın iradesine saygı gösterildi. Seçim sonuçları ne olursa olsun madem demokrasiye inanıyoruz sandıktan çıkan sonuçlar saygı göstereceğiz.

Hükümet kurma görevi başbakana verildi ancak Sayın Davutluoğlu hükümet kurmaya uğraşmadı. Hükümeti kurar gibi gözüktü. Çünkü talimatı öyle almıştı. Oyaladı oyaladı sonunda geldi Cumhuriyet Halk Partisi’ne, ‘3 aylık bir hükümet kurmak istiyoruz.  Bu ortaklığa var mısınız?’ dedi. Cumhuriyet Halk Partisi’ne üç aylık bir iştirak yakışmazdı ve CHP yönetimi doğru olanı yaptı.  Üç aylık hükümete hayır diyen bir kadroya seçim hükümeti için üye ver diyorlar. CHP bu teklife Elbette ki hayır diyecekti. Türkiye’nin kurucusu  ve Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu bize bu partiyi öyle emanet etti ve bize yakışanı yaptılar kendilerini yürekten kutluyorum.

Hopa’da 1 Kasım seçimlerinde 8.300 oyu artıracağız ben buna inanıyorum. Artvin’de bize düşen görev partimizi birinci parti yapmaktır AKP’yi durduracak tek güç CHP’dir ve biz mutlaka AKP’yi durduracağız.

Artvin’in 312 köyüne ulaşmalıyız ve 1 Kasım seçimlerinde mutlaka iyi sonuç almalıyız.

Artvin Merkez İlçe Yönetimi  7 Haziran seçimlerinde 2011 seçilmelerine göre  oylarımızı arttırmıştır. Şimdi 1 Kasım’da daha da arttıracağız. Demokrasi elden gidiyor. Yönetim şekli değişmemiştir. Türkiye’nin yönetim şekli  demokratik parlamenter sistemdir. Bunu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk demiştir. Cumhuriyet Halk Partisi olduğu sürece bu yönetim şekli de değişmeyecektir.

Biz yerel seçimlerde biz kaza yaptık. 2019 seçimlerinde Hopa belediyesinde mutlaka o altı oku dalgalandıracağız. Buda bizim namus borcumuzdur” dedi.

Daha sonra ilçe Başkanı Adnan İskender faaliyet ve mali raporu okudu. İskender görev dönemlerinde 3 seçim yaşadıklarını ve bu 3 seçimi 104 bin TL’lik bütçeyle gerçekleştirdiklerini söyledi.

Kongrede yönetimin faaliyet ve mali raporu ibra edildi

Dilek ve temenniler kısmında Gökhan Bıyıklı ve Ergül Akçiçekin konuşmasının ardından eski Belediye Başkan yardımcılarından Hakan Gül, ardından eski ilçe başkanlarından Süleyman Aydın, ardından eski ilçe başkanı Fehmi Ustabaş’ın peş peşe yaptıkları baskın kongre eleştirileri ve ardından il başkanı ve Milletvekiline yönelik eleştirileri salonda kıpırdanmalara neden oldu.

Daha sonra eski Belediye Başkanı Turan Kasımoğlu bir konuşma yaptı. Kasımoğlu konuşmasında bir kısım partililere yönelik yaptığı ağır eleştiriler salonda gerilime neden oldu. CHP’nin Hopa’da içten satılarak seçim kaybettiğini dile getiren Kasımoğlu, kongrenin zamansız yapıldığını, delege yazımında keyfiyet olduğunu söyleyerek eleştirilerini sıralaması salonda bir kısım partilinin tepkisine neden oldu.

Salonda bir anda yükselen tansiyon Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Divan Başkanı Metin Arifağaoğlu’nun araya girmesi ile yatıştırıldı. Her iki aday da gerilimin daha fazla tırmanmaması için yapacakları siyasi içerikli konuşmaları yapmayarak kongreye başarı dileklerini sundular ve kim seçilirse seçilsin partilerinin başarısı için çalışacaklarını ifade ettiler.

Divan Başkanı Metin Arifağaoğlunun araya girmesi ile İl Başkanı Yücel Kurt ve ardından Milletvekili Metin Arifağaoğlu’da yapacakları konuşmaları yapmaktan vazgeçtiler ve kongre gündem maddesine göre seçimlere geçildi.

Kongrede seçimlere mevcut başkan Adnan İskender ve Gürbüz Akyüz’ün çıkardığı iki ayrı liste ile gidildi. Kongrede 125 delegenin 121’i oy kullanırken 1 oy geçersiz sayıldı. Geçerli oyların 73’ünü Adnan İskenderin listesi alırken Gürbüz Akyüzün listesi de 43 oyda kaldı. Alınan bu sonuç ile Adnan İskender’in listesi 2 yıl süre ile Hopa CHP ilçe yönetimine seçildiler. Buna göre yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Başkan Adnan İskender. Y.K. üyeleri Aygül Altınkaya, Bülent Bayrak,  Sibel Bülbül, Hasan Çelik, Taner Ekmekçi, Yalçın Emiralioğlu, Mete Gümüş, Saniye Merttürk, Şaziye Özbayraktar, Olcay Tan, Aziz Topaloğlu ve İbrahim Yamakalioğlu.

Kongrede ayrıca 33 kişilik il kongre delegeleri de seçildi.

Share
2609 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?