logo

06 Ağustos 2018

Hopa Bir Sevenini Daha Gözyaşları İle Uğurladı

Hopa’nın sevilen esnaflarından Refik Akbıyık yüzlerce kişinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

 

Hopa’da yine son günlerde ölümsüz gün yaşanmamaya başladı. Bu defa bir ay önce Cankurtaran Tüneli çıkışında kendi kullandığı araç ile Bariyerlere çarparak yaralanan ve Rize Eğitim Araştırma Hastanesi’nde tedavisine devam eden Refik Akbıyık (56) yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Refik Akbıyık babadan devraldığı Konfeksiyonculuk mesleğini neredeyse 40 yıla yakındır devam ettiriyordu. Hopa’nın tanınmış ve sevilen simalarından olan Refik Akbıyık adeta İşyerinin bulunduğu İnönü Caddesi’nin de en renkli simalarından biri idi.

Refik Akbıyık’ın Kars Caddesi’nde bulunan evinin önünde düzenlenen vedasında yakınları da büyük üzüntü yaşadılar. Ağıtların yakıldığı uğurlama sırasında Akbıyık’ın yakınlarının baygınlık geçirmesi ve yine uğurlamaya katılanlar tarafından yerinde yapılan müdahaleler kötü bir sonuç dogmasına da engel oldu.

Hopa Merkez Camide kılınan Cenaze namazına da yakınları, esnaf arkadaşları ve il dışından ve çevre ilçelerden de dostlarının son yolculuğuna katıldığı gözlerden kaçmadı.

Refik Akbıyık’ın cenazesi kılınan cenaze namazı sonrası Başoba Köyü’ne götürülerek burada bulunan aile mezarlığına gözyaşları arasında defnedildi.

Share
473 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?