logo

Hopa Belediyesi’nden Sıfır Atık Projesine Destek!

Hopa Belediyesi “Giysi Ve Ayakkabı Kumbarası” adındaki seyyar toplama ünitelerini ilçenin belli başlı noktalarına yerleştirdi.

Hopa Belediyesi bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirdi. Kullanılmış giysileri ihtiyaç sahipleri ile buluşturmak için “Giysi Ve Ayakkabı Kumbarası” adındaki seyyar toplama ünitelerini ilçenin belli başlı yerlerine yerleştirdi.

Özel olarak hazırlanan kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbaralarıyla ihtiyaç duyulmayan giysi, çanta, ayakkabı, havlu, yatak örtüsü, battaniye gibi eşyaların daha kolay toplanmasını ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlanacak. Kumbaralarda toplanan ve zaman içinde biriken eşyalar tasnif edilip temizlenmelerinin ardından ihtiyaç sahipleriyle buluşturulacak. Kumbaralar da biriken ve temizlenmesi veya kullanılması mümkün olmayan eşyalar ise geri dönüşüm merkezlerine gönderilerek tekrar üretime kazandırılması sağlanacak.

Hopa’nın belli başlı noktalarına konulan giysi ve ayakkabı kumbaraları bir sosyal sorumluluk projesi olarak ilçe sakinleri tarafından takdirle karşılandı.

Share
205 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?