logo

29 Eylül 2015

Hopa Belediyesi, Yaraları Sarmayı Sürdürüyor

Yoğun mesai ile hayatın normale döndürülmesine çalışılıyor

Hopa ilçesinde 24 Ağustos 2015 tarihinde meydana gelen sel ve heyelan felaketinin yaraları sarılmaya çalışılıyor. İlçe Belediye Başkanlığı yaraları sarmak ve hayatı normale döndürmek için yoğun mesai yaparken, Belediye Başkanlığı’na da il içerisinden ve dışından ziyaretçiler gelerek yardım ve destekleri getiriyorlar.

 

Hopa ilçesinin su sorununu çözmek için ilk adım atılıyor

Hopa’da hayatı normale döndürmek ve ilçenin yıllardır yaşadığı su sorunu çözmek için önemli bir adım atıldı. Hopa ilçesinin içme suyunu temizlemek, isale hattı ve depolarının yapılması için proje çalışması gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili olarak Hopa Belediyesi’nden açıklama yapılırken, açıklamada Hopa İçme Suyu Paket Arıtma Tesisi Ön Çalışmaları, İsale Hattı Depo Ve Şebeke Kesim Projesi İşi 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu Uyarınca İhale Edileceği belirtildi. İhalenin 16 Ekim 2015 saat 10.00’da İller Bankası A.Ş. Yatırım Koordinasyon İdaresi Başkanlığı Macunköy Lojmanları A-1 Blok Macunköy-Yenimahalle-Ankara adresinde gerçekleştirileceğine vurgu yapılan açıklamada ayrıca ihale süresinin yer tesliminin ardından toplam 210 gün olacağı da belirtildi.

AK Parti Vekil Adayları, Başkan Cihan’ı Ziyaret Ettiler

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, ilçede hayatı normale döndürmek için yoğun mesai yaparken, bir yandan da ziyaretçilerini de ağırlıyor. 1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Genel Seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Artvin Milletvekili adayı olan Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ve Artvin milletvekili adayı Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Gülbin, Başkan Nedim Cihan’a ziyarette bulundular. Ziyarette felaket sonrası yaşanan sıkıntılar, yapılması gereken çalışmalar ve ivedilikle çözülmesi lazım gelen sorunlar gündeme gelirken, AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Ankara’da yaptığı çalışmalar hakkında da bilgilendirmede bulundu. Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Amerika’ya gittiğini hatırlatan Kışla, Amerika ziyareti sırasında Başbakan Davutoğlu ile Hopa’da yaşanan sel felaketi ve yapılması gereken çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunduğunu ve de Başbakan Davutoğlu’na ilettiği sorunların çözümü için gerekli talimatların ilgili kurumlara verildiğini açıkladı.

Ziyaret yaklaşık bir saat sürdükten sonra sona erdi.

Ali Vatan’dan Hopa Belediyesi’ne Ziyaret

Hopalı İşadamı Nuri Vatan’ın kardeşi Ali Vatan, bayram nedeniyle geldiği Hopa’da Belediye Başkanı Nedim Cihan’ı makamında ziyaret ederek “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Vatan Bilgisayar Y.K. Başkanı Hopalı İşadamı Nuri Vatan’ın kardeşi Ali Vatan, kurban bayramı nedeniyle memleketi Hopa’ya geldi. Ayağının tozuyla Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’ı makamında ziyaret eden Ali Vatan, Başkan Cihan nezdinde yaşadığı afet nedeniyle Hopa ilçesine geçmiş olsun diyerek afette hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Başkan Nedim Cihan tarafından sıcak bir ortamda karşılanan Ali Vatan’da Hopa’nın kendi memleketleri olduğunu ifade ederek; ”Hopa için her türlü fedakârlığı yapmaktan Vatan ailesi olarak kaçınmadık, kaçınmayız da. Sayın Nuri Vatan’ın çok selamlarını getirdim. Hopa gerçekten son100 yılın en büyük afetini ve acısını yaşadı. Devletimiz tüm imkânlarını seferber ederek Hopa’da yaraların sarılmasını kısa sürede sağladı. Bu kadar ağır afetin yaşandığı ilçede hayatın normale dönmesine sevindim. Sayın Başkan’a da ilettim. Yapabileceğimiz bir şey var ise biz buradayız. Sayın Başkan nezdinde tüm Hopa’ya, Arhavi’ye ve Borçka’ya geçmiş olsun” diye konuştu.

Nedim Cihan’da “Sayın Ali Vatan’a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Vatan ailesi Hopa’ya eğitimden başlayarak her alanda destek oldu ve olmaya da devam ediyor. Hopa’ya yatırımları da takdir topluyor. Bizleri ziyaretinden dolayı ve Acımızı paylaştığı için tekrar teşekkür ediyorum. Sayın Nuri Vatan’a da Hopalıların selamını lütfen iletin” dedi. Ziyaret karşılıklı görüş alışverişi ve ilçeye yapılabilecek çalışmaların görüşülmesi ile birlikte sona erdi.

Hopa Belediyesi’nin yoğun mesai programı diğer ziyaret ve çalışmalarla gün boyu devam etti.

Share
678 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?