logo

“Hopa Bebeği” Görücüye Çıktı

Hopa’da Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde “Tığ Örücülüğü” kursunun usta öğrencisi Seyhan Altınsoy’un tasarlayıp geliştirdiği Hopa Bebeği, proje olmaktan çıkıp seri üretime geçti.

 

Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen “Tığ Örücülüğü” Kursunda kursiyerlerin çalışmaları büyük beğeni topluyor. Son olarak bir yeniliğe daha imza atan Hopa Halk Eğitim Merkezi’nde Hopa Bebeği adlı ürünün seri üretime geçmesi Hopa’nın tanıtımı açısından büyük önem taşıyor.

Hopa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Yüce yaptığı açıklamada, planladıkları markalaşma uygulamalarından bir tanesini daha hayata geçirdiklerini belirtti. Hopa için tanıtım anlamında önemli olan, özellikle de turizm sektöründe Hopa’ya ait bir marka çalışması olan “Hopa Bebeği” nde tamamen yöresel figürler işlendi. Hopa Bebeği ürünlerinin üzerinde hemşin çorabı, çay, fındık, sepet, mısır, sepet ve atmaca motifleri kullanıldı. Ayrıca, Hopa Bebeği üretimin de tamamen organik ürünler kullanılıyor. Çocuklar için yöresel ürünlerin öğrenilmesi bakımından da diğer oyuncaklara göre daha etkili ve eğitici bir oyuncak kategorisine giriyor.

Usta Öğretici Seyhan Altunsoy, kursiyerleri Aliye Demirbaş, Aygün Özçep, Aysel Özkan, Cannur Sarı, Derya Temel, Semra Korkmaz, Sonnur Aydın, Yasemin Bekar, Melek Bozkan, Meryem Çan ve yeni başlayan on beş kişi ile birlikte “Hopa Bebeği” seri olarak üretimini yapıyorlar.

Hopa Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ürettikleri “Hopa Bebeği” ürünlerini şimdilik teşhir standında satışa çıkardılar.  Ürünlerin hazırlıkları tanımlandıktan sonra www.hopapazari.com web sitesinde satışa sunulacak.

Share
1017 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?