logo

Hopa AÇÜ Yerleşkesinde Hamsi Şenliği Düzenlendi

Artvin Çoruh Üniversitesi Hopa yerleşkesinde İİBF Öğrenci topluluğu ve Hopa TSO ‘nun birlikte organize ettiği Hamsi Şenliği düzenlendi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Hopa İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği hamsi şöleni okul bahçesinde öğrenci, öğretim görevlisi, kurum Müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla yapıldı.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin Hopa yerleşkesinde düzenlenen şenliğe Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Vali Yardımcısı Mehmet Ali Öztürk, AÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Duman, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Başkan yardımcısı Ahmet İskender, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı  Ahmet Kamacı, İçişleri Bakanlığı Müfettişi Mustafa Akdaş,  Kaymakam Adayı Muhammed Çetin, Cumhuriyet Savcısı Yiğit Kaçar, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Siyasi Parti Başkanları, öğrenciler ve öğretim üyeleri  katıldılar.

Şenlikte öğrencilerle ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Kaymakam Mehmet Ali Özkan, şenliği organize eden  üniversite yetkililerine ve öğrencilere teşekkür etti. Kaymakam Özkan, öğrencilerin dönem arası motivasyonlarını yükseltmek ve vatandaşlarla kaynaşmalarını sağlamak amacıyla böyle bir güzel etkinliği düzenlenmesinin faydalı olacağını belirtti. Eğlenceli dakikaların yaşandığı şenlik, okul bahçesine kurulan masalarda hep beraber yenen hamsi ile devam etti.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Ahmet Kamacı konuşmasında,  kültürler arası diyalogları geliştirmek için amacıyla şölenin yapıldığını belirterek “Protokolün de katılımıyla hem şehir bütünleşmesi hem de farklı kültürlerden gelen öğrencilerimizin halk oyunlarından hamsi tüketimine kadar bir arada olmaları, sınavlar öncesi dinlenmeleri, bizi çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Program tulum eşliğinde yöresel oyunlarla son buldu.

 

Share
977 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?