logo

Hilmi Atlılar Son Yolculuğuna Uğurlandı

Artvin’in tanınmış eşraflarından Atlılar Group Şirketi’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Hilmi Atlılar dualarla toprağa verildi.

 

Tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde vefat eden, 84 yaşındaki Hilmi Atlılar dün öğlen Artvin Merkez camiinde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Sümbüllü köyü aile kabristanına defnedildi.

Merhumun cenazesine Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe,  İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, CHP İl Başkanı Ali Yücel Kurt, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Artvin’in iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra Atlılar’ın sevenleri ve yakınları katıldılar. Artvin Merkez Camiindeki cenaze namazını Merkez Camiinin unutulmaz imam hatiplerinden Kadir Seçgin kıldırırken, cenazeye katılım oldukça yoğun idi. Namazın kıldırılması ve duaların yapılması ile omuzlara alınan Hilmi Atlılar’ın cenazesi cenaze aracına konularak Sümbüllü Köyü’ne (Sinkot)’a götürüldü. Buradaki aile kabristanlığına defnedilen Hilmi Atlılar için mezarı başında da Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi. Cenazeye katılanlar Hilmi Atlılar’ın oğlulları Ercüment ve Ergün Atlılar ile diğer yakınlarına taziyelerini sundular.

Hilmi Atlılar, Yeri Doldurulamayacak Bir Boşluk Bıraktı

Artvin önemli bir değerini daha kaybetmesinin üzüntüsünü yaşıyor. Artvin’in tanınmış simalarından ve ilimizin ilk temizlik firması olan ve bünyesinde yüzlerce kişiyi çalıştıran Silpa ve Atlılar Group Şirketi’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı da olan Hilmi Atlılar, bir süre önce kalp kapakçığı ameliyatı geçirmiş ve diyaliz hastasıydı. Bir süredir Başkent Üniversite Hastanesi’nde tedavi gören Hilmi Atlılar’ın, hastanede kaptığı enfeksiyon sonucunda durumu ağırlaştı ve hayata daha fazla tutunamadığı öğrenildi. Hilmi Atlılar’ın cenazesi doğup büyüdüğü köyü Sümbüllü Köyü’ndeki aile kabristanlığına defnedildi. Meslek hayatına Murgul Damar Bakır Yatakları Etibank’da başlayan ve memuriyetin ardından ticarete atılarak ilimizde bir çok ilklere imza atan başarılı iş adamlarından Hilmi Atlılar, Remziye Atlılar ile evliydi. 3 çocuk babası olan Hilmi Atlılar’ın ölümü Artvin’de büyük üzüntü ile karşılandı. Cenazeye katılanlar Hilmi Atlılar’ın yeri doldurulamayacak büyük bir boşluk bırakarak bu dünyadan göçtüğü yorumlarında bulundular.

Share
1434 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?