logo

“Her Fidan Bir Can”

Her Fidan Bir Agac (3)

ARBİDAD Geleneksel 2. fidan dağıtım etkinliği büyük coşkuyla gerçekleşti. Bu yıl merhum iş adamı Naim Özkazanç anısına düzenlenen etkinlikte fidanlar toprakla buluştu

Arhavi Birlik ve Dayanışma Derneği ARBİDAD tarafından geleneksel olarak düzenlenen fidan dağıtım töreninin 2. si gerçekleştirildi. Büyük kalabalığın ilgi gösterdiği program ARBİDAD dernek binasının önünde gerçekleştirildi. Dededen toruna günümüze kadar ulaşan Meyve mirasının devamlılığını sağlamak adına etkinliğin 2. si bu yıl, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden, Arhavi’ye ve özellikle Dikyamaç köyüne yaptığı yatırımları ile sevilen sayılan Merhum işadamı Naim Özkazanç anısına düzenlendi.

Organizasyonu, amacına uygun ve sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini dile getiren ARBİDAD başkanı Yaşar Kemal Uzunhasanoğu ve yönetim kurulu üyeleri, “Bu yıl dernek olarak gerek Orman İşletme Müdürlüğü, gerekse ilçe Tarım Müdürlüğü koordinesinde fidanlarımızı halkımızla birlikte toprakla buluşturduk, HER FİDAN BİR CAN dedik ve geleneksel meyve mirasımıza sahip çıktık. Dededen Torun’a yöremizde bulunan birçok meyve türünü aşılama yöntemiyle bugün buraya gelen tüm vatandaşlarımızın vasıtasıyla yaklaşık 5000 e yakın fidanımızı toprakla buluşturduk. Bunu yaparken de geçtiğimiz yıl Hande kızımız anısına yaptığımız etkinliği bu yıl çok değerli iş adamımız Naim Özkazanç anısına yapmış olduk. ”

Arhavi Kaymakamı Muhammet Önder, Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve Orman İşletme Müdürü Özgür Aktaş ile ilçe Tarım Müdürü Hakan Aytolan’ında katıldığı programda Halkın ilgisi görülmeye değerdi. Fidanların dağıtımı esnasında vatandaşların yoğunluğu ve fidanları alabilmek için mücadelelerinin yanında, böyle bir organizasyonun gerçekleştirilmesini takdirle karşıladı.

Fidan dağıtımının ardından etkinliğin adına ve amacına uygun olarak ARBİDAD dernek başkanı Y. Kemal Uzunhasanoğlu ile birlikte Kaymakam ve Belediye başkanı merhum Naim Özkazanç’ın köyü Dikyamaç’a giderek burada baba ocağında fidan dikim töreni gerçekleştirildi. Dikyamaç köyü muhtarı İdris Numanoğlu yapılan bu örnek davranış için başta ARBİDAD olmak üzere herkese teşekkür etti.

Etiketler: »
Share
996 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?