logo

HEPAR Parti Meclis Üyesi Gençlere Seslendi

Hak Ve Eşitlik Partisi Parti (HEPAR) Meclis Üyesi Öner Ergül, Türkiye’nin genel gidişatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunarak özellikle gençlere seslendi.

Ergül kurucusunun Osman Pamukoğlu’nun olduğu HEPAR’ın Türkiye’nin geleceği ile ilgili  bütün olumsuzlukları şimdiden tespit ettiğini,  Teşhisin tedavinin yarısı anlamına geldiğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Genç Arkadaşım, Ben Artvin Merkez Hamamlı Köyü’nde doğmuş,  Artvin’de büyümüş, okumuş bir arkadaşınızım. Hepiniz gibi ben de bu ülkenin sevdalısı, bu büyük milletin hizmetkarı ve evladıyım. Bu yüzden genç yaşta siyasete girdim. Hak Ve Eşitlik Partisi parti meclisi üyesi genç arkadaşınızım. Bu sözlerim sana genç arkadaşım. Hep aklımda sen varsın genç arkadaş, hayata bakışını, zamanı nasıl geçirdiğini, özlemlerini, düşlerini. Biliyorum umutsuzsun gelecekten. Mezun olmuşsun atanmayı bekliyorsun, atanamadın şimdi ne yapacaksın. O çok sevdiğin bölümü okuyorsun atanamayınca polisliği düşünüyorsun da olmadı. Hep bir umut hep bir umut. Nereye kadar?

Seni Bir Tek Atatürk Anlamış, Bir De Osman Pamukoğlu

Seni kimse anlayamıyor, düşüncelerine saygı göstermiyor. Düşler bahçesinde dolaşırken neler olup bittiğini görüyorsun. Toplumun aydın kesimi seni anlayamamış, siyasetçiler anlamamış, ailen anlamamış, hep dışlanmışsın. Seni bir tek bu ülkeyi sana emanet eden Mustafa Kemal Atatürk anlamış,  bir de ömrünü vatanına milletine adamış Cesur lider Osman Pamukoğlu anlamış. Pamukoğlu’nun, kurmuş olduğu partiye vatanına sahip çık, geleceğine sahip çık diye sana emanet ederek anlamış. Seni anlamayanlar;20’li yaşlarında bizim kuşağımızı kırdılar, kurşunladılar, darağacına götürdüler, zindanlara attılar…Bir millete yapılabilecek en büyük kötülük gençliğin yakıcı ateşinin bir an için bile  söndürülmesine izin vermektir. Okumaya hevesli, düşünmeyi seven, olayların akışını takip edip müdahale edebilecek bir nesil yetiştirilmedi bu ülkede maalesef genç arkadaşım. Her zaman ki gibi bu ülkenin denizini, kuşlarını, ağaçlarını, çiçeklerini, insanlarını seveceksin, bu ülkeyi yönetenler sizi sevmeseler bile. Bu ülkede olan umudunu hiç yitirmeyeceksin! Artık seni anlayan ve seninle aynı geleceği inşa etmek isteyen birileri var. Genç arkadaşım; Gençliğin yakıcı ateşini söndürmek, bir millete yapılabilecek en büyük kötülüktür diyen bir lideri tanımaya davet ediyorum seni. Genç arkadaşım; insanların çoğu doğru olanın değil de güçlü olanın peşinden gittiği için bizi doğru olmayan güçlüler yönetiyor.”

Artık Şikayet Ve Sızlanma Vakti Geçmiştir!

Ergül açıklamalarının devamında; “Osman Pamukoğlu diyor ki; Artık sızlanma, şikâyet etme, ağlama zamanı geçti. Her yerde çöküntü, gayesizlik ve yanılgı havası hâkim. Bu gidiş nereye diye sormaya kalkışmak ise aymazlıktır. Artık yolun ötesi görünmüştür. Siyaset, ekonomi ve güvenlik meseleleri diz boyu olup bunları ortadan kaldırmak için cesur ve erdemli bir siyasi mücadele şarttır.

İnsanların yeryüzünde görüldüğü ilk zamanlardan bu güne dek, kavgaları, çekişmeleri, ayrışmaları, savaşları, akla gelebilecek her türlü çatışma, mücadele, doktrin ve rejimlerin iki ana sebebi vardır, bunlar, Hak ve Eşitliktir” ifadelerine yer verdi.

 

 

Etiketler: » »
Share
1056 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?