logo

Hep Birlikte Yeni Türkiye


Yüksel Kantar
yukselkantar@08olay.com

Ve AK PARTİ’NİN ARTVİN’DEKİ ADAY ADAYLARI

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde 25. Dönem milletvekilliği için  Aday olacaklar aday adaylığı  başvurularını  tercih ettikleri siyasi partilere yapmaya devam ediyor. AK Parti Genel Merkezi aday başvurularını  11 şubatta  başlatıp  20 Şubatta sonlandırdı. Bu kapsamda Artvin de  başvuru sayısı 12 oldu. 2011 yılındaki Genel Seçimlerde  aday adayı sayısı 20 olmuştu.Kamuoyuna duyurulan aday adayları ,  İsrafil KIŞLA ,  Hayrettin GÜLBİN, Akay TEKİN, Vedat KİBAR, Ünal GÜLÇİÇEK,  Nedim KOYUNCU,  Dilek ALKAN, Ali Rıza İSKENDER, İlhan HACIOĞLU, Yusuf Engin TAHA, Şule ÖZYER ve  Ertekin ÇOLAK. AK Parti’de aday belirleme süreci dört aşamadan sonra belirlenecek.

Birinci aşama Temayül yoklaması. Her il aday adaylarını teşkilat mensuplarının kullanacağı oylarla sıralamalarını belirler.

İkinci aşama Mülakat. Seçim İşleri Genel Başkanlığı milletvekili aday adayları ile Genel Merkezde bire bir görüşmelerde bulunur.

Üçüncü aşama Ara Komisyon Çalışmaları. Temayül yoklaması ve Mülakat sürecinde belirlenen adayların potansiyelini ölçmek ve adaylığa uygunluğunu saptamak amacıyla yapılacak anket ve saha çalışmalarıdır.

Dördüncü ve son aşama Üst Komisyon. AK Parti seçim İşleri Başkanlığı ve AK Parti’nin Üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu Üst Komisyon, süreç boyunca toplanan verileri değerlendirir. Adayların kim olacağı bu aşamada Üst komisyon tarafından belirlenir.

AK Parti  2015 Genel Seçimlerinde “HEP BİRLİKTE  YENİ TÜRKİYE”  Sloganını  kullanacak. Seçim Şarkısı ise Ahmet DAVUTOĞLU Hoca  ‘Bir Yiğit Adam’ şarkısını Ayna Grubu seslendirdi. Şarkının sözleri Kiziroğlu Mustafa Bey şarkısından uyarlama.

 

İşte şarkının sözleri: Derdi Vatan Aşkı Vatan Peh Peh Davutoğlu Ahmet Hoca Hey Hey Hey Geceyi Gündüze Katan Adam Kim Yiğit Kim Doğru Kim Dürüst Kim Davutoğlu Ahmet Hoca Bir bilge adam Bir Yiğit adam … Bütün dünya tanır onu tarihiyle yok sorunu Tam bir Osmanlı torunu Adam Kim Yiğit Kim Doğru Kim Dürüst Kim Davutoğlu Ahmet Hoca Bir bilge adam Bir Yiğit adam … Bağrına bastı herkesi Birlik olmak meselesi hey hey Yeni Türkiye’nin sesi Adam Kim Yiğit Kim Doğru Kim Dürüst Kim Davutoğlu Ahmet Hoca Bir bilge adam Bir Yiğit adam.

Diğer siyasi partilerin aday aday başvurularını ve değerlendirmelerimi bir sonraki yazımda kaleme alacağım.

Etiketler:
Share
1184 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bu Kayalıklara İlçe Kurulmaz Demiştik Ama Bizi Yanılttılar

  18 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  90’lı yılların sonu, 2000’li yılların başıydı. Yusufeli ilçesinde Yusufeli Barajı ve HES inşaatı ve bu inşaat sonrasında Yusufeli ilçesini sular altında kalacak olmasının tartışmaları yaşanıyordu. O dönem DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü’nde basın sorumlusu olarak çalışmaktaydım. Tartışmaların odağındaki bir kurumda tam da tartışmaları takip eden birimdeydim. Bu vesile ile de sık sık Yusufeli ilçesine gidip gelirdim ve ilçedeki genel kanaati ölçme şansı bulurdum. Hatta yeni Yusufeli ilçe merkezine ilişkin yapılan araştırmaları ve o bölge...
 • Artvin’de Otobüs Keyfi Yaşanıyor

  14 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Şehirleri şehir yapan unsurların başında hiç kuşku yok ki şehir içi taşımacılıkta otobüslerin kullanılmasıdır. 90’lı yılların sonuna kadar Artvin şehir içi taşımacılıkta alternatife sahip bir ildi. Hatta şehir içi dolmuş hatları yok iken bile Artvin’de şehir içi taşımacılık konusunda halkın taşınması işlemi otobüsler ile yapılırdı. 90’lı yılların başında şehir içi dolmuşların devreye girmesi ile birlikte şehir içi taşımacılıkta Artvin’de iki alternatif var idi. Biri belediye otobüsleri, diğeri ise şehir içi dolmuşlardı. Dr. Emin Özgün’ün başkan...
 • Artvin’deki Köpek Saldırısı Görüntülerin Ulusal Yansıması

  11 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Geçtiğimiz Pazar günü ulusal medyaya bildiğiniz üzere bir görüntü yansıdı. Maalesef hepimizin içini acıtan bu görüntüler ilimizin de kötü reklamı oldu. Konuyla ilgili olarak dün yazdığım yazımda değerlendirmelerde bulunmuştum ve konuyla ilgili olarak yapılanları anlatmıştım. Bugün ki yazımda bu görüntülerin ulusal yansıması, Artvin ile ilgili yanlış anlaşılmaları düzeltilmesi ve yapılanlara ilişkin bilgiler aktaracağım. Bunları yapmadan önce de köpeklerin sahibi ile yaptığım görüşmeyi de sizlere aktarmak istiyorum. Nihayetinde bizler gazetec...
 • Yerel Medyaya Sahip Çıkıyor musunuz?

  07 Eylül 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Evet, iğneyi kendimize batırdık birazda çuvaldızı Artvin halkına batıralım ve önemli bir konuyu bugün ki yazımızda ele alalım. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı tarafından yapılan bir açıklama ve tespitten bahsedeceğim bugün ki yazımda. Önemli tespitleri içeriyor. Hani, her birinizin başı sıkıştığında ya da tanıtılmak istediğinde veya şirketlerinin açılışlarını halka duyurmak için zaman zaman ihtiyaç duyduğu, en çok da Artvin’in sorunlarının gündeme getirilmesi noktasında dert yandığı o yerel medya var ya onun sorunlarında...