logo

Hep Birlikte Yeni Türkiye


Yüksel Kantar
yukselkantar@08olay.com

Ve AK PARTİ’NİN ARTVİN’DEKİ ADAY ADAYLARI

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde 25. Dönem milletvekilliği için  Aday olacaklar aday adaylığı  başvurularını  tercih ettikleri siyasi partilere yapmaya devam ediyor. AK Parti Genel Merkezi aday başvurularını  11 şubatta  başlatıp  20 Şubatta sonlandırdı. Bu kapsamda Artvin de  başvuru sayısı 12 oldu. 2011 yılındaki Genel Seçimlerde  aday adayı sayısı 20 olmuştu.Kamuoyuna duyurulan aday adayları ,  İsrafil KIŞLA ,  Hayrettin GÜLBİN, Akay TEKİN, Vedat KİBAR, Ünal GÜLÇİÇEK,  Nedim KOYUNCU,  Dilek ALKAN, Ali Rıza İSKENDER, İlhan HACIOĞLU, Yusuf Engin TAHA, Şule ÖZYER ve  Ertekin ÇOLAK. AK Parti’de aday belirleme süreci dört aşamadan sonra belirlenecek.

Birinci aşama Temayül yoklaması. Her il aday adaylarını teşkilat mensuplarının kullanacağı oylarla sıralamalarını belirler.

İkinci aşama Mülakat. Seçim İşleri Genel Başkanlığı milletvekili aday adayları ile Genel Merkezde bire bir görüşmelerde bulunur.

Üçüncü aşama Ara Komisyon Çalışmaları. Temayül yoklaması ve Mülakat sürecinde belirlenen adayların potansiyelini ölçmek ve adaylığa uygunluğunu saptamak amacıyla yapılacak anket ve saha çalışmalarıdır.

Dördüncü ve son aşama Üst Komisyon. AK Parti seçim İşleri Başkanlığı ve AK Parti’nin Üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu Üst Komisyon, süreç boyunca toplanan verileri değerlendirir. Adayların kim olacağı bu aşamada Üst komisyon tarafından belirlenir.

AK Parti  2015 Genel Seçimlerinde “HEP BİRLİKTE  YENİ TÜRKİYE”  Sloganını  kullanacak. Seçim Şarkısı ise Ahmet DAVUTOĞLU Hoca  ‘Bir Yiğit Adam’ şarkısını Ayna Grubu seslendirdi. Şarkının sözleri Kiziroğlu Mustafa Bey şarkısından uyarlama.

 

İşte şarkının sözleri: Derdi Vatan Aşkı Vatan Peh Peh Davutoğlu Ahmet Hoca Hey Hey Hey Geceyi Gündüze Katan Adam Kim Yiğit Kim Doğru Kim Dürüst Kim Davutoğlu Ahmet Hoca Bir bilge adam Bir Yiğit adam … Bütün dünya tanır onu tarihiyle yok sorunu Tam bir Osmanlı torunu Adam Kim Yiğit Kim Doğru Kim Dürüst Kim Davutoğlu Ahmet Hoca Bir bilge adam Bir Yiğit adam … Bağrına bastı herkesi Birlik olmak meselesi hey hey Yeni Türkiye’nin sesi Adam Kim Yiğit Kim Doğru Kim Dürüst Kim Davutoğlu Ahmet Hoca Bir bilge adam Bir Yiğit adam.

Diğer siyasi partilerin aday aday başvurularını ve değerlendirmelerimi bir sonraki yazımda kaleme alacağım.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Tarikatlar konusunda iki aşırı uç nokta

  24 Ocak 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Özet açıklama Günümüzde tarikatlarla ilgili olarak birbirine zıt olan aşırı iki görüş vardır; 1.“Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır.” 2.“Tarikat şirktir” Bu görüşlerin her ikisi de yanlıştır. “Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır” cümlesinden eğer mutlaka bir tarikata girmek gerektiği kastediliyorsa yanlıştır. Ama şeyh kelimesinden rehber (Peygamberimiz ve Kur’an) kastediliyorsa bu söz doğru olur. Tarikat şirktir sözünden eğer şeyhe masdar (kemalatın kaynağı yani Nurları Allah’dan değil şeyhin kendisinden bilmek) gözüyle bak...
 • Kullanıldığın Kadar Kullanmak, Kullanmadığın Kadar Kullanamamak

  23 Ocak 2018 Gamze Boynueğri, Köşe Yazıları

  Hayatın nazı mı dersiniz? Yoksa cilvesi mi? Belki de işvesi... Ama yoktur bunun ne yazık ki işlenesi, işleve konulup da işlev göresi bir hali ahvali... Dalıp dalıp gidiyorum uzak diyarlara... Öfkem ona keza ama yok mudur birde bunun sabrının olduğu kadar selameti de? Deyip eklemeden yapamıyorum... Çok denedim, hem de akla ziyan boyunca olmuyor... Sanırım olmayınca, olmuyor çok daha fazla üstelemeden bazı şeyleri geçiş yapmak gerek... Peki, ya kişinin iç sesi? Şuracık da çıkıp da hadi isyan ederse... Hadi feryat, figan edip de "hayır bu sen deği...
 • Eğitim-Bir-Sen’ in Kuruluş Felsefesi

  23 Ocak 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Millî Gazete’nin, 25 Temmuz 1992 yılında Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Mehmet Akif İnan'la yaptığı röportajda Eğitim-Bir-Sen’in kuruluş felsefesine de değinmiş. Bu söyleşiden seçtiğim bazı pasajları aşağıya aktardım. O zaman Eğitim-Bir-Sen sanki biraz daha idealmiş gibi. Eğitim-Bir-Sen’in o günkü kuruluş felsefesine asli safiyetine selam olsun. "Sendikamızı geniş bir tabana oturtmak amacındayız; belli bir hizbe, belli bir gruba, belli bir siyasi partinin çevresinde bulunmuş olmakla yetinmeyip kanatlarını geniş açmış, bizi benimseyen...
 • Zeytin Dalı Harekatı Yeni Bir Çağın Başlaması Demek

  22 Ocak 2018 Köşe Yazıları, Selim Çiftçi

  -ABD nin malum baskı ve aldatmacalarına rağmen Türkiye Afrine de girdi. -ABD geri adım attı. -ABD dünya düzeni çöküyor. -Güçlü halk desteği ile Ak Parti iktidarı “Dünya beşten büyük” dedi -Tayyip Erdoğan artık eski Türkiye yok İMF ye borcu olmayan -her türlü silahını kendi üreten, ihtiyçlarını karşılayan bir ülke var -Ülkemiz tarihten beri hep komşularına zeytin dalı uzattı. -Bunu anlamayanlar Türkiye gerçeğini Afrin harekâtında gördüler -ABD nin ve diğer düşmanların Ülkemizden intikam almaları bir kez daha engellendi -100 YILLILK PLA...