logo

Hep Birlikte Yeni Türkiye


Yüksel Kantar
yukselkantar@08olay.com

Ve AK PARTİ’NİN ARTVİN’DEKİ ADAY ADAYLARI

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimlerde 25. Dönem milletvekilliği için  Aday olacaklar aday adaylığı  başvurularını  tercih ettikleri siyasi partilere yapmaya devam ediyor. AK Parti Genel Merkezi aday başvurularını  11 şubatta  başlatıp  20 Şubatta sonlandırdı. Bu kapsamda Artvin de  başvuru sayısı 12 oldu. 2011 yılındaki Genel Seçimlerde  aday adayı sayısı 20 olmuştu.Kamuoyuna duyurulan aday adayları ,  İsrafil KIŞLA ,  Hayrettin GÜLBİN, Akay TEKİN, Vedat KİBAR, Ünal GÜLÇİÇEK,  Nedim KOYUNCU,  Dilek ALKAN, Ali Rıza İSKENDER, İlhan HACIOĞLU, Yusuf Engin TAHA, Şule ÖZYER ve  Ertekin ÇOLAK. AK Parti’de aday belirleme süreci dört aşamadan sonra belirlenecek.

Birinci aşama Temayül yoklaması. Her il aday adaylarını teşkilat mensuplarının kullanacağı oylarla sıralamalarını belirler.

İkinci aşama Mülakat. Seçim İşleri Genel Başkanlığı milletvekili aday adayları ile Genel Merkezde bire bir görüşmelerde bulunur.

Üçüncü aşama Ara Komisyon Çalışmaları. Temayül yoklaması ve Mülakat sürecinde belirlenen adayların potansiyelini ölçmek ve adaylığa uygunluğunu saptamak amacıyla yapılacak anket ve saha çalışmalarıdır.

Dördüncü ve son aşama Üst Komisyon. AK Parti seçim İşleri Başkanlığı ve AK Parti’nin Üst düzey yöneticilerinin oluşturduğu Üst Komisyon, süreç boyunca toplanan verileri değerlendirir. Adayların kim olacağı bu aşamada Üst komisyon tarafından belirlenir.

AK Parti  2015 Genel Seçimlerinde “HEP BİRLİKTE  YENİ TÜRKİYE”  Sloganını  kullanacak. Seçim Şarkısı ise Ahmet DAVUTOĞLU Hoca  ‘Bir Yiğit Adam’ şarkısını Ayna Grubu seslendirdi. Şarkının sözleri Kiziroğlu Mustafa Bey şarkısından uyarlama.

 

İşte şarkının sözleri: Derdi Vatan Aşkı Vatan Peh Peh Davutoğlu Ahmet Hoca Hey Hey Hey Geceyi Gündüze Katan Adam Kim Yiğit Kim Doğru Kim Dürüst Kim Davutoğlu Ahmet Hoca Bir bilge adam Bir Yiğit adam … Bütün dünya tanır onu tarihiyle yok sorunu Tam bir Osmanlı torunu Adam Kim Yiğit Kim Doğru Kim Dürüst Kim Davutoğlu Ahmet Hoca Bir bilge adam Bir Yiğit adam … Bağrına bastı herkesi Birlik olmak meselesi hey hey Yeni Türkiye’nin sesi Adam Kim Yiğit Kim Doğru Kim Dürüst Kim Davutoğlu Ahmet Hoca Bir bilge adam Bir Yiğit adam.

Diğer siyasi partilerin aday aday başvurularını ve değerlendirmelerimi bir sonraki yazımda kaleme alacağım.

Etiketler:
Share
1148 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kurmay

  22 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

      Kaynak: http://www.mngmice.com/ “Genelkurmay” ifadesindeki “kurmay” sözcüğünü çok merak etmişimdir. Bu kelimeyi araştırdım ve okuyucularınla paylaşmak istedim. Kurmay kelimesi kısaca “karmaşık harp planları kurma konusunda uzmanlaşmış olan” “danışmanlık hizmeti veren” gibi anlamlara gelmektedir. 1.Kurmay Kelimesinin Değişik Anlamları 1.(Osmanlı Dönemi) Ordunun muharebeye hazırlanmasında ve savaş sırasındaki sevk ve idaresi için hususi tarzda yetiştirilmiş subay 2.(Osmanlı Dönemi) Mc: Becerikli 3.Kurmaylı...
 • Megalomani

  21 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Fransızca mégalomane "büyüklük hastası" sözcüğünden alıntıdır. Megalomani; kişinin kendisini olduğundan daha büyük görmesi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan büyüklenme egosu şeklinde tanımlanan, sosyal psikolojinin alt dallarından biridir. Örneğin, gelir durumu az olan kişinin dünyanın en zenginlerinden biri gibi davranması, görüştüğü kişilere büyük miktarlarda çekler, senetler yazması gibi durumlar bu hezeyanlardandır. Bu kişilerin gösterdiği tavırlarla çevresinde bulunan dostları, arkadaşları onu terk eder. Her alanda görü...
 • MHP’de Birleştirici ve Bütünleştirici Adaylarla İddiasını Ortaya Koydu

  20 Mayıs 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Milliyetçi Hareket Partisi, Milletvekili geçici listesini yayımlayarak 24 Haziran seçimleri öncesinde seçim çalışmalarına start vermiş oldu. Milletvekili aday listelerinin verilmesine kısa bir süre kala ilk listesini açıklayan parti MHP olurken, MHP’nin Artvin Milletvekili aday listesi beklediğimiz gibi gerçekleşti. MHP’nin birinci sıra adayı Mali Müşavir Okan Aktaş olurken, 2.sıra adayı ise İsmihan Özcihan oldu. MHP böylelikle kafalardaki kimler aday olacak sorularını gideren ilk parti olurken MHP’nin Milletvekili adaylarının tabana ve kadınla...
 • Öykünmek

  19 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Köken: Bugünkü anlamıyla alakası olmasa da, “öykü” (hikâye) kelimesi ile “öykün-” (taklit etmek) kelimesi aynı kökten gelmektedir. Sözlük Anlamı: Birinin yaptığı gibi yapmak, birine veya bir şeye benzemeye çalışmak, taklit etmek Kelimenin Serüveni: Binlerce yıl öncesinde sık kullanılan öz Türkçe bir kelime olan öykünmek, zamanla “taklit etmek”, “imitasyon”, “emülasyon”… gibi yabancı kökenli kelimelerin gölgesinde kalmıştı. Son zamanlarda üzerindeki tozları atarak yeniden sıkça kullanılmaya başladı. Özellikle sınavlarda sorulmay...