logo

Hemşinliler Vakfı Kahvaltıda Buluştu

Artvin-Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek eşi Gülümser Akçiçek ile birlikte Hemşinliler Hizmet Vakfı Kurucu Üyeleri onuruna, Kemalpaşa Çakıl Restoran’da kahvaltı verdi.

Kurban Bayramı ve Hopa sel felaketinde hayatlarını kaybeden aileleri ziyaret etme amacıyla Hopa’da bulunan Hemşinliler Hizmet Vakfı Üyeleri, eşleri ile birlikte kahvaltıda buluştu. Kahvaltıda Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Kemalpaşa’da yapılan ve yapılması planlanan projelerle ilgili bilgi verdi. Başkan Akçiçek “Kemalpaşa doğup büyüdüğümüz, hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz bir yer. Özellikle Sarp Sınır Kapısı’nın da bölgemizde olması bizim için şans. Bunu değerlendirmeye çalışıyoruz. Bu bölgeye yatırım yapmanız halinde, belediye olarak sizlere tüm imkanlarımızı sunacağımızı belirtmek istiyorum. Turizmin canlanması için yatırım projelerine ihtiyacımız var. Ayrıca kahvaltıyı benimle paylaştığınız için teşekkür ederim” dedi.

Hemşinliler Hizmet Vakfı Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Aydın, Başkan Akçiçek’in yaptığı konuşmaya istinaden “Bizler metropollerde yaşayan insanlarız. Türkiye’ye dağılan Hemşinlileri bir araya toplamak ve ortak hareket etmek için çaba gösteriyoruz. Vakfımızın kurulumu ile bir çok proje de hayata geçecektir. Önemli olan sağlıklı ve birleştirici kararlar almak. Ülkemiz, içte ve dışta sıkıntılı bir dönemden geçiyor. Barışın, huzurun, birlikteliğin ve istikrarın sağlanması gerekiyor. Bu yönde vakfımız ülkemiz için çaba sarf edecektir. Bizler doğup büyüdüğümüz yeri unutmayız. Kemalpaşa Kurucu üyelerimiz için de önemli bir belde. Kemalpaşa için mutlaka ciddi projeler üretilecektir. Belediye olarak sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Yeni açılmasına rağmen Kemalpaşa’nın vazgeçilmez yerleri arasına giren Çakıl Restoran, güler yüzlü personeli ve yemek çeşidi ile dikkat çekti. Çakıl Restoran’ın sahibi İsa Yılmaz yaptığı konuşmada “Bölgeye sizlerin gelmesi, bizleri daha da mutlu edecektir. Kemalpaşa yemek kültürünü bizler burada yaşatmaya çalışıyoruz. Mehmet Altunkaya abimin böyle güzel bir buluşmayı gerçekleştirdiği ve bizleri seçtiği için de teşekkür ederim. Hemşinliler Hizmet Vakfına başarılar dilerim” dedi.

Kahvaltı başladığı gibi güzel sohbetlerle sona ererken, kahvaltıya katılanlar yakın bir zamanda yeniden buluşacaklarına dayalı birbirlerine son vererek ayrıldılar.

Etiketler: » » »
Share
1319 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?