logo

Hemşeri Dernekleri Önemsiyoruz

Vali Öz: ”Dernekler Yaşamalı Ve Sahip Çıkılmalı”

Kurulduğu 9 Mart 2010 tarihinden bu yana güzel hizmetlere imza atan Trabzon Artvinliler Derneği’ne hem Artvin valisinden hem de Trabzon valisinden tam destek var.

Trabzon’da faaliyette bulunan hemşeri derneklerinin önemine değinen Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, “Ne yakın ne kadar uzak olursa olsun memleket özlemi çekenlerin yardımlaşmasına ve dayanışmasına katkı sağlıyorlar. Bu oldukça anlamlı bir görev” dedi. Başkanlığını Ahmet Külekçi’nin yaptığı Trabzon Artvinliler Derneği’nin bu anlamda güzel hizmetlere imza attığını belirten Trabzon Valisi Abdil Celil Öz; “İki komşu il arasındaki kültürel ve sosyal ilişkilerin gelişmesine katkı sağlayan dernek ve sivil toplum kuruluşları yaşamalı ve sahip çıkılmalı” dedi.

Vali Cirit: ”Her Zaman Destekçileri Olacağız”

Trabzon Artvinliler Derneği Başkan ve yönetimin kısıtlı imkanlara rağmen ellerinden geleni yaparak Artvin’in tanıtımı ile birlikte Trabzon’da yaşayan Artvinlilerin buluşmasına aracılık yaptığını belirten Artvin Valisi Kemal Cirit; “Artvin için kim samimi bir şekilde çalışma içinde olursa biz her zaman onların destekçisi olacak yanlarında yer alacağız. Artvin’e dair sevgilerini Trabzon’daki gayretleri ile her platformda gösteren zor coğrafyanın bir avuç gençlerini önemsiyoruz” dedi.

Vali Kemal Cirit Trabzon ve Karadeniz Bölgesi’nde yaşayan Artvinlilerin yaşadıkları yerlere uyum sağlama ve kendilerini kabul ettirme noktasında ise sıkıntı yaşamadıklarını belirtti.

AVBM

Etiketler: » »
Share
532 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?