logo

HDP Saldırıyı Kınadı

Artvin Hdp Basın Açıklaması Yaparak Partilerine Yapılan Saldırıyı Kınadı 

Artvin HDP; “AKP politikalarının halkımıza vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Bu tükenişin, tedirginliğin saldırılarını hep birlikte püskürteceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

Artvin HDP İlçe örgütü yaptığı basın açıklaması ile son günlerde yaşanan olayları değerlendirerek, partilerine yapılan saldırı ve yaşananları kınadılar. Hopa HDP İlçe örgütü adına yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: ”Zor günlerden geçiyoruz. Bir yanda sel felaketini, yıkımın yaralarını sarmaya halkımızla dayanışma içinde sorunları çözmeye çalışırken diğer yanda ilçemiz zorbaların, haydutların, sivil faşistlerin saldırısına uğramış parti binamız tahrip edilmiş, tabelamız yerinden sökülmüştür. Bu saldırıları şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Bu iklim ve şiddet ortamına adım adım gelindi. 7 Haziran seçimleri öncesinde başlayan süreçte partimize yönelik olarak saldırılar yoğunlaştı. Baskınlar, seçim bürolarının tahrip edilmesi bombalamalar ve nihayetinde Diyarbakır mitinginin bombalanması ve can kayıplarıyla HDP’ yi seçime sokmamak seçime girer ise baraj altında bırakmak. Ama umdukları gibi olmadı, planladıkları gibi olmadı. Partimiz, halkımız ve tüm demokrasi güçleri 7 Haziran seçimlerinden başarıyla çıkıp yüzde 13 oy oranıyla barıştan, demokrasiden ve özgürlüklerden yana açıkça bir irade ortaya koydu. Bu tablo başkanlık hayallerini yerle bir ettiği gibi Hükümeti de alaşağı etti.

Bu sonucu hazmedemeyen egemen güçler, Cumhurbaşkanı ve AKP 6 milyon oyu hiçe sayarak tutum aldılar. Bir kez daha kendi koydukları kuralları çiğnediler, seçim sonuçlarını, iradeyi tanımadılar. Partimize yönelik olarak bilinçli, planlı linç girişimleri başladı. Başta genel merkezimiz olmak üzere 400 il ilçe binalarımız tahrip edildi. Sosyal medyada ilan edilerek Trabzon ‘dan Rize ‘den katılımlarla ilçemize gelinerek parti binamız talan edildi.

Sevgili Hopalılar; sel felaketini, tahminlerin ötesinde 500 yıllık yağışların üstünde bir felaket olarak tanımlayan bakan; Hopa ‘ya ellerini kollarını sallayarak adeta davul zurna ile gelenleri de aynı doğallıkla mı kabul edip yorumluyor?

Şimdi soruyoruz; Bu olayın faillerinden gözaltına alınan var mı? Tutuklanan var mı? İlçeye girişleri ile ilgili herhangi bir emniyet tedbiri alınmış mıdır?

Partimizin eş genel başkanları, bakanlarımız, milletvekillerimiz ilçelere girişi tanklarla, tomalarla kesilirken sivil faşist güruhun ilçemizdeki yaptıklarına müsamahalı davrananları adeta seyreden emniyet güçlerini halkımızın vicdanına, bilincine bırakıyoruz. Bu açık provakasyon karşısında bütün soğukkanlılığı ile tutum alan, demokrasi güçlerine ve Hopa halkına teşekkür ediyoruz.

Bizler çatışmalı, gerilimli, savaş ortamından beslenenleri biliyoruz. Geçmişte yaşadıklarımızın bir kez daha sahnelenmesi boşuna; savaşa prim vermeyeceğiz. Kimlikleri çatıştırmak, inançları birbirine düşürmek, ezilen dışlananları baskılamak sureti ile HDP’yi seçmeninden kopartamayacaksınız.

Gün; 1 Kasım seçimlerine bütün demokrasi güçleri olarak daha güçlü bir şekilde katılmak gerek parlamento içinde gerekse parlamento dışında mücadeleyi yükseltme günüdür.

Cin şişeden çıkmıştır. Halkımız gün aydılığı ile gerçekleri görmektedir. İktidar savaş politikaları ile savaş tamtamlarıyla oy devşirme peşindedir. Kardeşi kardeşe kırdırtmayacağız. Halkımız barış istiyor.1 Kasım seçimlerinde sizleri bir kez daha yenilgiye uğratacağız. Onun için diyoruz ki sana savaş yaptırmayacağız, seni başkan yaptırmayacağız.

AKP politikalarının halkımıza vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Bu tükenişin, tedirginliğin saldırılarını hep birlikte püskürteceğiz. Yaşasın halkların kardeşliği, Yaşasın barış ve demokrasi.”

Share
559 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?