logo

Hayvan Pazarı Her Pazar Hizmet Verecek

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, hayvan yetiştiricileri ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kurban Pazar yerinin hayvan pazarı olarak düzenli olarak hizmet vereceğini belirtti.

 

Başkan Kocatepe, yakın bir zaman da Artvin’de mezbahana sorununun da giderileceğini sözlerine ekledi.

Kurban Pazarı yerinden gerek hayvan yetiştiricileri gerekse alıcılar memnuniyetlerini dile getirmiş, bu yerin kalıcı hale gelmesi ve hayvan pazarı olarak kullanılmasını istemişlerdi. Başkan Kocatepe, Belediye olarak halkın bu taleplerini dikkate alarak Artvin-Erzurum Karayolunun birinci kilometresinde bulunan Kurban Pazar yerinin şimdiden sonra her hafta Pazar günleri hayvan pazarı olarak hizmet vereceklerini açıkladı. Başkan Kocatepe yaptığı açıklamada “vatandaşlarımızın taleplerini gidermek için çalışmalarımızı hızlandırıp yılda bir kez kullandığımız Kurban Pazar yerini şimdiden sonra hayvan Pazar yeri olarak kullanacağız. Her hafta Pazar günleri hizmet verecek olan hayvan pazarı Artvin’de geçimini bu işten sağlayan hayvan sahipleri ile vatandaşlarımızı buluşturmuş olacağız. Böylece vatandaşlarımız, hayvan yetiştiricilerimiz ihtiyaçlarını düzenli, güvenli ve temiz bir ortamda karşılayabilecekler. Ayrıca bu çalışmayla canlı hayvan piyasasının hareketleneceğini ve et piyasasına da olumlu yansıyacağını düşünüyoruz” dedi.

Mezbaha En Kısa Sürede Hizmete Başlayacak 

Belediye Başkanı Kocatepe, Belediye olarak Varyant yolunda Hanlar bölgesinde 2 bin 600 metrekarelik bir alanda mezbahana yapılacağını belirtti. Kocatepe, ilk etapta 400 metrekare üzerine günde 100 büyükbaş hayvanın kesim yapılabileceği, daha sonrada soğuk hava deposu ve idari binanın da mezbahaya ilave edileceğini sözlerine ekledi.

(Basın Yayın ve Halkla ilişkiler müdürlüğü)

Share
785 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?