logo

“Haydi Artvin Sahne Senin” Ses Yarışması

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen ‘Haydi Artvin Sahne Senin’ adlı ses yarışmasının final aşaması Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Yarışmaya merkez ve ilçelerden 8 kız, 12 erkek olmak üzere 20 yarışmacı katıldı. Yarışmacılar sahneye çıkmadan önce kendileriyle ile ilgili kısa tanıtım filmleri ekrana yansıtıldı ve ardından eserleriyle performanslarını sergilediler. Programa Gürcistan Çeçen Köylerinden gelen yöneticiler, Vali yardımcısı Önder Coşğun, Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim katılım sağladılar. Gençlik Merkezi müdürü Latif Yılmaztürk öncülüğünde gerçekleştirilen programa halk tarafından yoğun ilgi oldu. ’Gelin Tanış Olalım’ adlı söyleşiye katılımlarıyla renk katan Gürcistan Çeçen köylerinden gelen grup, gösteri yaparak salondan büyük alkış aldı. Yarışmada jüri üyeliği yapan Tamara Çelik, Osman Medetoğlu, Soner Özvar, Özgür Altunkaya, Büşra Altunbaş ilk üçü belirledikten sonra, birinciyi seyirci sms’leriyle belirledi.

SMS Sonuçlarına Göre Dereceye Girenler

10-15 Yaş: 1.Yaren Arslaner, 2.Batuhan Özcan, 3.Sacit Çelik

16-21 Yaş: 1.Özlem Yıldız, 2.Gamze Mercan, 3.İpek Kalan

Program sonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim ve Gençlik Merkezi Müdürü Latif Yılmaztürk yarışmacılara ve komşu ülkemizden gelen Çeçen misafirlere teşekkür belgelerini takdim ettikten sonra program sonladı.

Dereceye giren yarışmacılar 19 Mayıs Salı günü ödüllerini valilik önünde yapılan törende aldılar.

Etiketler: » »
Share
1640 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?