logo

“Haydi, Artvin Bir Elde Sen Uzat”

Toplumsal dayanışmayı ve yardımlaşmayı yaygınlaştırmak, kaynak israfını önlemek ve kentte karşılıklı sorumluluk duygusunun gelişmesi için hareket eden Artvin Belediyesi, “Haydi, Artvin Bir Elde Sen Uzat” sloganıyla giyisi toplama kampanyası başlattı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü  kurulduktan sonra birçok sosyal faaliyet projelerinin hayata geçirdiklerini hatırlatarak şunları söyledi. Kocatepe,” Sosyal Belediyeciliğin gereği neyse onu Artvin de uygulamak için çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylar içinde evlerinde bakıma muhtaç, yaşlı, engelli, yatalak olan vatandaşlara günlük sıcak yemek dağıtım işini tamamen üzerimize aldık. Yine hasta, bakıma muhtaç, yaşlı olan vatandaşlarımızın evlerine temizlik ve bakım hizmetlerini yapmaya başladık. Şimdi ise yine Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze vermiş olduğum talimat doğrultusunda , “Haydi Artvin Bir Elde Sen Uzat” sloganıyla giyisi toplama kampanyası başlattık “dedi.

Giyisi toplama kampanyası ile detaylı açıklama yapan Artvin Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hamdi Özder, Projenin amacı vatandaşlarımızın ellerinde bulunan hiç giyilmemiş yada giyilebilecek durumda olan giyisilerini Artvin Belediyesi olarak toplayıp bu iş için görevlendirilmiş personellerimiz tarafından yıkanıp ütülenerek giyinir hale getirip paketlenmiş halde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz“dedi.

İhtiyaç sahiplerini nasıl belirlediklerini de açıklayan Özder, “Sosyal ve Kültürel işler müdürlüğü bünyesinde görev yapan personel ve sosyal işlere gönüllü katkı veren Belediye Başkanımızın saygı değer eşi hanımefendi Hacer Kocatepe ile birlikte tespit edilen gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ulaştırmak için çalışıyoruz ” dedi.

Sosyal ve Kültürel İşler Müdürü Hamdi Özder son olarak “ Veren El Alan Elden Üstündür” peygamber efendimizin hadisi şerifi üzerinden yola çıktıklarını bunun tanıtımı için gerekli billboard afiş çalışması yapıldığını sosyal medya ve basın aracılığıyla da tekrar çağrıda bulunarak “Sizin hiç giymediğiniz elbiseleriniz başkalarının çok ihtiyaç duydukları giyecekler olabilir. Bize ulaştırın bizde muhtaç olanları sevindirelim. Kullanmadığı giysilerini Artvin Belediyesine teslim etmek isteyen vatandaşların 153, 188, 444 7 008, 0466 212 37 11 telefon numaralarından Beyaz Masayı arayarak bilgi alabilir veya doğrudan Belediye Hizmet binasında görev yapan Beyaz Masa birimine getirip teslim edebilir ”dedi.

ABBB

Etiketler: » »
Share
611 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?