logo

Haydi Artvin Bir Çeşmede Sen Yap

Artvin Belediyesi tarafından başlatılan ilimiz merkezde bulunan mezarlıklara daha önce rahmet-i rahmana kavuşan yakınlarının isimlerini yaşatmak için çeşme yaptırma kampanyasına ilgi hayli büyük oldu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, kabristanların su ihtiyacını karşılamak amacıyla il merkezinde bulunan tüm mezarlıklara çeşme yapılmasını ve bunu da hayrat olarak vatandaşların yaptırmasını istedi.

Bunun üzerine belediye başkanlığına çeşme yaptırmak isteyen hayırsever vatandaşlar yoğun talepte bulununca, çeşme yapım ustası, gerekli araç gereçler temin edilerek hayırsever vatandaş tarafından ücreti karşılanarak şuana kadar 6 adet çeşme yapımı tamamlandı.

Hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan Orta Mahalle, Kaledibi Mahallesi, Alt Kolorta Mezarlığı, Atanoğlu Mezarlığı, İskebe ve Balcıoğlu mezarlıklarındaki tarihi görünümlü çeşmelere yaptıran ve ismini yaşatmak istediği kişinin hayratı olduğunu belirten tabelası asılıyor.

Alt Kolarta mezarlığında yaptırılan çeşmeye 1998 Yılında Vatani görevini yaparken Şehit olan Soydan Yazıcı’nın adı verildi.

İskebe mezarlığında Nevzat Güvenin yaptırdığı çeşmeye babasının ve annesinin ismi Muhammet Güven ve Ayşe Güven ismi verilirken, Kale Dibi mezarlığındaki Ayla Pişkin tarafından yaptırılan çeşmeye eşi Gökçe Pişkin ve Diyarbakır da 9 ay önce trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden oğlu Gökhan Pişkin adı verildi.

Artvin Belediyesi Park Bahçe ve Mezarlık İşleri Biriminden yapılan açıklamada, ilimizde bulunan tüm kabristanlarda çeşmelerin yapılacağını alt yapısı ve sponsoru olan kabristanların çeşmeleri tamamlandığını diğer mezarlıklarda da çalışmaların devam ettiğini en kısa sürede yapımına başlanacağı bir çeşmenin yapımı yaklaşık 2500 TL’ye mal olduğu belirtildi.

ABBB

Share
1135 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?