logo

Haydi, 1 Mayıs’a!

1 Mayıs tertip komitesi , 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı öncesi basın açıklaması düzenleyerek vatandaşları 1 Mayıs’a davet etti.

 

Artvin Merkezde bir araya gelen 1 Mayıs Tertip Komitesi temsilcileri, Halit Paşa meydanında yapılacak 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına vatandaşları davet etti. Kızılay İş hanın önünde toplanan terp komitesi 12.30’da basın açıklamasında bulundu.

Tertip komitesi adına ortak açıklamayı, Eğitim Sen Şube Başkanı Köksal Gümüş yaptı. Gümüş açıklamasında “Yıllar önce aldıkları düşük ücret ve uzun çalışma saatlerine tepki gösteren işçilerin başlattığı mücadelenin ve zaferin adıdır 1 Mayıs Emeğine alın terine sahip çıkanların günüdür 1 Mayıs

Baskının ve şiddetin her geçen gün arttığı günlerden geçiyoruz. Emeğin ve alın terinin yok sayıldığı demokrasinin rafa kaldırıldığı bu günlerde, hiç olmadığı kadar adaleti, barışı, kardeşliği ve özgürlüğü savunmalı ve mücadele etmeliyiz. Bizim ekmeğimiz her geçen gün küçülüp haklarımız, özgürlüklerimiz sınırlanırken bir avuç sömürücüden oluşan mutlu azınlığın serveti büyüyor.

Emeğin, eşitliğin, özgürlüğün, demokrasinin, barışın, hakim olduğu bir dünya ve ülke hayal değil, Sömürü, yoksulluk ve baskı düzenine karşı omuz omuza verdiğimizde istediğimiz dünya elimizle değecek kadar yakın.

Umut sende! umut bende! umut bizde! umut birliğimizde, mücadelemizde, dayanışmamızda! İnsanca bir yaşam, demokratik bir ülke umudumuzu büyüterek türkülerimizle ve halaylarımızla, kol kola, omuz omuza. Kadınların evde işte sokakta gördüğü şiddete, kadın ölümlerine ve tecavüzlere dur demek için OHAL Düzenini kaldırmak, KHK lara dur demek için Taşeron düzenine son vermek için Madenci şirketin Artvin ‘i yok edecek politikalarına karşı daha güçlü ses çıkarmak için haydi, 1 Mayıs’a yaşasın 1 Mayıs! Yaşasın birlik ve mücadelemiz” ifadelerine yer verdi.

Share
400 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?