logo

Haydar Baş’tan Açıklama: Tezgâh Kurgulandı

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, mal varlığına tedbir konulması ve yurt dışına çıkışına yasak konulmasına ilişkin mahkeme kararı sonrası açıklama yaptı. Prof. Dr. Baş, davaya konu hukuki ihtilafta adaletin yerini bulacağını söyledi.

“Mustafa Eraslan’ın ortaya koyduklarının tamamı yalandır ve iftiradır” diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Genel Başkanı olduğum Bağımsız Türkiye Partisi’nin bu gayeler istikametinde program yapmadığı il ve ilçe kalmamıştır. Bu süreçte dava dosyaları 20 bin sayfaya ulaşan iftira ile dolu oyunlara alet edilmek istendik. Hepsinden alnımızın akı ile çıktık” dedi.

HUKUKUN DIŞINA ÇIKMAYIZ

BTP Lideri Prof. Dr. Baş yazılı açıklamasının devamında”Hukukun dışına çıkmayız. Haber konusu edilen Dr. Mustafa Eraslan ile aramızdaki ihtilafta da adalet mutlaka yerini bulacaktır. Ancak bazı mihraklar, tutanakları basına sızdırmanın suç olmasına rağmen karşılığını kendilerinin bildiği menfaatlerle bu suçu işlemeyi göze alarak bizlerin ifadelerini çarpıtarak basına yansıtmıştır” ifadelerini kullandı.

TEZGÂH KURGULANDI

Yargı süreci devam ettiği için dava konusu ve içeriği hakkında bilgi vermeyi uygun görmediklerini kaydeden Prof. Dr. Baş, “Devam eden davanın tutanak kayıtlarının dosya içeriğine ve aslına aykırı şekilde basına yansıması, bir kez daha büyük bir oyunun içine çekilmek istendiğimizi gösteriyor. Büyük Türk milleti şahsımı ne bir dava dosyasıyla, ne de basit oyunlarla tanıyacak. Zaten Mustafa Eraslan’ın ortaya koyduklarının tamamı yalandır ve iftiradır.” dedi.

Share
373 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?