logo

Hayatın Merkezinde Tarım, Tarımın Merkezinde Çocuk

Çoruh İlkokulu 4. sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenirliliği hakkında bilgi vermek amacıyla kamp etkinliği gerçekleştirildi.

Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı 2014 yılında “Lider Çocuk Tarım Kampı” adı altında uygulamaya koyduğu program doğrultusunda; ilkokul 4. sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenirliliği hakkında bilgi vermek amacıyla İlimizde bir kamp etkinliği gerçekleştirildi.

Veteriner Hekim Zeki Ergene koordinatörlüğünde Çoruh İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, 1. gün Hopa’da çay bahçeleri ve çay fabrikası ziyaret edilerek, öğrencilere bitki gelişimi ve sürdürülebilir tarım hakkında bilgiler verildi. Kampın 2. gününde Yusufeli ilçesinde seralar ve meyve bahçeleri ziyaret edilerek öğrencilere tarımın önemi ve Ülkemizde tarımın durumu hakkında bilgiler verildi.
Kampın son gününde Merkez ilçe Seyitler köyüne gidilerek; Artvin Çoruh Üniversitesi ziyaret edildi ve ardından köyün tarımsal faaliyetlerinden olan seracılık, meyve bahçesi, fidan dikimi ve kontrollü serbest köy tavukçuluğu gibi konular hakkında bilgi verildi.

Öğrenciler Artvin Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğünü ziyaret ettiler. İl Müdür Vekili Hakan Keskin ve İl Müdür Yardımcısı Alaeddin Zeren öğrencilere “Lider Çocuk Tarım Kampı” sertifikalarını dağıttılar.

Share
460 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?