logo

Hasan Ekinci Artvin’de

3 DÖNEM BAKANLIK YAPMIŞ İSİM HASAN EKİNCİ ARTVİN’E GELDİ.

ARHAVİ VE HOPA İLÇESİNDE DOĞRU YOL VE DEMOKRAT PARTİLİLERLE BULUŞAN EKİNCİ MERKEZ SAĞDA YENİ OLUŞUMUN IŞIĞINI YAKTI.

 “BABA GİTTİ ANAYA GÖREV DÜŞÜYOR”

Cumhuriyet tarihinin 40 yıllık siyasetçisi 3 dönem Orman Bakanlığı yapmış  isim Hasan Ekinci Artvin’i ziyaret ediyor.

Arhavi ve Hopa İlçelerinde eski Doğru yol partisi ve Şimdi Demokrat partililerle bir araya gelen Hasan Ekinci yaptığı açıklamalarla merkez sağda yeni bir oluşumun olabileceği ışığını da yaktı. Ekinci yaptığı açıklamada Baba gitti, Anaya şimdi büyük görev düşüyor diye Tansu Çiller’i göreve çağırdı.

Hasan Ekinci ‘nin Artvin gezisinin ilk durağı Arhavi oldu. Demokrat parti ilçe Başkanlığı binasında partiler ile bir araya geldi. Parti binasında kendisini karşılayan Partililer ve vatandaşlara yaptığı açıklamada yeni bir yol haritasının belirlenmesinin şart olduğunu ifade ederek ”40 yıllık siyasetçiyim, Türkiye şu an yaşanan gelişmeleri bu 40 yıllık siyaset hayatımda görmedim” dedi.

Ekinci burada yaptığı açıklamada  “Türkiye çok büyük sıkıntılar içinde. Her gün ya bir asker şehit ediliyor, ya da polis şehit ediliyor. Hükümet PKK ya 2 yıl önce silahları gömün dedi. Bu gün de gömülen silahlar depolardan çıkarılıp bize karşı sıkılıyor. Halk artık milli iradeyi belli etti. 7 Haziran sonrası AKP ye tek başına iktidar yolunun vermedi. O zaman koalisyon hükümeti kurmak durumundasın. MHP seçim meydanlarında halktan, iktidar olması için oy istedi. Şimdi ise iktidar olmak istemiyor. CHP istekli ancak bu sefer Cumhurbaşkanı yok olmaz diyor. Böyle bir ortamda siyaset geri planda kalır. Halkın iradesi ön plana çıkıyor. Halk da bize şunu söylüyor. Meydanı boş bıraktınız. Size ihtiyacımız var. Merkez sağda oluşum olsun bizi bu kotu yönetim gösteren iktidardan kurtarın. Halk, vatandaş haklı Eski DYP ve D P ‘ya çok iş düşüyor. Merkez sağda yeni bir oluşum mutlak gerekli bir an önce bu sağlanmalıdır. Onun için siyasete ara veren değerli arkadaşlarımızı göreve çağrı yapıyorum.

Türkiye’de esnaf sıkıntıda, ekonomi sıkıntıda. Hükümet savaş durumu almış bekliyor. Savaş olan ülkeye turist gelmez zaten. Türkiye’de turizm gelirleri çok düştü. PKK ile devamlı savaş halindesin.  Ateş düştüğü yeri yakar her gün şehit veriyoruz. Şu an Türkiye yeni bir seçime giremez. Mutlaka ve mutlaka güçlü bir koalisyon hükümeti kurulmalıdır. Sayın Bülent Arınç 12 saatte bir doğru söylüyor ve de cumhurbaşkanına duyuruyor.  Sayın Arınç diyor ki “Bu zor şartlarda erken seçimi istemek vatanseverlik değildir”. Doğruda söylüyor, tekerlek bir kere geri döndü mü artık ileriye gitmez. AKP de oylar düşüşe geçti. Bu artık ileriye gitmez. Onun için erken seçim yapılırsa AKP yine oy kaybına gider. Halk, zaten tekrar seçimi istemiyor.

Ben uzun zamandan beri Artvin’e gelememiştim. Artvin’e büyük özlem düyüyorum. Hem bu özlememi gidermek, hem de partilerimle, arkadaşlarımla bir araya gelip Türkiye meselelerini konuşmak için memleketime geldim.  Merkez sağda yeni bir oluşumun sağlanılması için adımlar atılması konusunda arkadaşlarımla görüş alışverişinde bulunmak istedim. Onun için buradayım. Artık ülke meseleleri için bıçak kemiğe dayanmıştır. Herkesi yeni oluşum için merkez sağa davet ediyorum,” dedi.

Ekinci Arhavi’den sonra Hopa’ya gelerek burada da bir süre partililer ile birlikte olduktan sonra Artvin’e hareket etti.

Etiketler: » » » » » » »
Share
2306 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?