logo

Hasan Aydın Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın kardeşi Hasan Aydın’ın cenazesi toprağa verildi.

Merhum Hasan Aydın’ın cenaze törenine Artvin Valisi Kemal Cirit, Rize Valisi Ersin Yazıcı, AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Borçka, Artvin ve çevre illerden üst düzey bürokrat, siyasiler ve çok sayıda Borçka halkı katıldı.

27 Ocak Çarşamba günü 13.00 sularında işyerinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hasan Aydın bugün yapılan cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Borçka Merkez Mahallesi Merkez Camisinde kılınan ikindi namazının ardından Türkiye Bankalar Birliği Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın yaptığı kısa konuşmada; “Burada olan herkese çok teşekkür ediyorum. Kardeşim olduğu için söylemiyorum zaten cemaat anlatıyor. Borçka’nın bir kaybı olduğunu kabul ediyoruz. En çok kendisine faydası olmamıştır, en çok eşine faydası olmamıştır, en çok çocuklarına faydası olmamıştır. Ama topluma faydalı olmuş bir kardeşimizdir. Ben ona şahadet ediyorum, güzel insandı, çok güzel bir şekilde uğurluyoruz. Bütün katılanlara teşekkür ediyorum, uzaktan, yakından gelen meslektaşlarıma, dostlarıma Rize’den Trabzon’dan Türkiye’nin birçok yerinden gelen arkadaşlarıma, devlet büyüklerime tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Ölüm haktır, biz buna inanan insanlarız, vadesi gelmiştir, tevekkülümüz tamdır. Allah gani gani rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

Tokat İl Müftüsü Ahmet Erdem’in kıldırdığı cenaze namazının ardından Hasan Aydın’ın cenazesi Yeniyol Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedildi.

 

Etiketler: » »
Share
1858 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?