logo

Harika Çiçekçilik ’ten 14 Şubat’ta Kocaman Bir Kalp

Artvin’de 25 yılı aşkındır hizmet veren Harika Çiçekçilik 14 Şubat Sevililer günü’nde işyerinin önüne balonlardan kocaman bir kalp yaparak, Halkevi Caddesi üzerinden gelip geçenlerin sevgililer gününü kutlamış oldu.

Harika çiçekçiliğin sahibi Arif Mercan, dünyadaki en güzel mesleklerden birisi olan çiçekçiliği yıllardır Artvin’de yaptığını, insanların mutlu günlerinde,  her zaman yanlarında olduklarını belirtti.  Mercan Dünya Sevgililer Günü’nde insanların en çok çiçekle bugünü kutladığına dikkat çekerek; “ 14 Şubat Dünya sevgililer Günü, bütün dünyada kutlanmaya başlandıktan sonra özellikle çiçek sektörü daha çok halkın ilgisini çekmeye başladı.

Çiçek Sevginin, Dostluğun, Kardeşliğin, Barışın Sembolüdür

Yalnızca sevgililer günü değil, sevdiklerinin özel günlerinde, yeni doğumlarda, nişan, sünnet, yeni işyeri açma, yeni göreve başlama, emekli, olma, hastanede ameliyat sonrası, hatta cenazelerde acıları paylaşmak için çiçek gönderiliyor.  Çünkü dünyanın en güzel bitkisinin ortak adı çiçektir. Çiçek kelimesini söylerken bile yüzünüzde bir tebessüm, kalbinizde ılık bir sevgi ve tüm sevdikleriniz, güzellikler, sevgi, dostluk, barış, kardeşlik akla geliyor. Onun için dünyanın en güzel mesleğini biz yapıyoruz dedim.

Harika Çiçekçilik Olarak Güzel Günlerinizde Her Zaman Yanınızdayız

Bu yıl Sevgililer Günü’nde işyerimizin önüne kocaman bir kalp yaptık. Halkın çok ilgisini çekti.  Harika çiçekçilik Artvin’in en eski çiçekçisidir. Mehmet Savaş Ağabeyim kızının adını verdiği Harika Çiçekçiliği Artvin’den göç ettikten sonra bana devretti.  Ben hep Mehmet Ağabey ile çalışmıştım. Çalışanı olarak bu işyerini yaşatmak ve Artvin halkına aynı şekilde hizmet vermek için çekçilik mesleğine devam ediyorum. Harika çiçekçilik organizasyon işini de en güzel şekilde yapmaya devam ediyor. Düğün, nişan,  sünnet gibi organizasyonlarda her zaman halkımızın yanındayız.

Artvin’de Toplam 4 Çiçekçi Esnafı Var

Artvin’de toplamda bu işi yapan 4 işletmeyiz. Kamu kurumlarından uygun olabilecek organizasyon ve kutlamalarda bizi de dikkate almalarını rica ediyorum.  Çünkü Artvin’de esnaf olmanın zorlukları var.  Biz bu zorlukları göğüsleyerek var olmaya, hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Ben son olarak şunu söylemek itiyorum. Sevgi bir gün değil her gün olmalı. Sevgisiz bir insan, sevgisiz bir dünyada çiçekler açmaz. Güneş doğmaz,  onun için sevmeliyiz,  sevgi bahçesine dünyanın en güzel çiçeklerini ekmeliyiz” dedi.

 

Etiketler: » » »
Share
564 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?