logo

Hanımlar Lokali Açıldı

Artvin Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından projelendirilen hanımlar lokalinin açılışı gerçekleşti.

Artvin’de yaşayan ev hanımları ve öğrenciler başta olmak üzere çalışan kadınlarında boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirebileceği sosyal, kültürel faaliyetler ile vakit geçirebilecekleri Hanımlara özel lokal Yenimehale (İskebe) bölgesinde açıldı. Açılışa Vali Kemal Cirit’in eşi Seval Kaya Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve eşi Hacer Kocatepe, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip’in eşi Canan Kip, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çelik’in eşi Nadide Çelik ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasını ilk olarak Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin eşi Hacer Kocatepe gerçekleştirdi. Hacer Kocatepe açılış töreni öncesinde yaptığı konuşmada Artvin için yine bir ilke imza atıldığını ikincisini de çarşı mahallesinde gerçekleştireceklerini söyledi.  Kocatepe ;”  Lokalimizde yapılacak çalışmalarımızda hanım kardeşlerimizin her türlü toplantı eğitim, seminer , spor gibi kısaca kendilerini geliştirecekleri  bir çok aktivite bulunacak.  Anneler burada hoş vakit geçirirken 3-6 yaş arası çocukları da oyun alanımızda gözetim eşliğinde bakacağız.  Bunların yanında birde şevkat elimiz var. İhtiyaç sahiplerine giyim yardımında bulunacağız.  Lokalimiz üyelik sistemi ile işleyecektir.  Çalışan bayanlarımızı da düşündüğümüz için haftada iki gün 22.00 da kapatıp Cumartesi, Pazar da açık olacağız. 30 kişilik derslik bulunmakta. Eğitimlerimiz ihtiyaca göre sertifikalı olarak düzenlenecektir.  Hanımlarımızı eğitirken aynı zamanda eğlendirmek için ayda bir hanımlar matinesi yapmayı düşünüyoruz.  Bu müessesin hizmete açılmasında emeği geçen ekip arkadaşlarıma ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız beyefendi Kadir Topbaş beye emeklerinden destelerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından ise Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe duygularını ifade etti. Başkan Kocatepe konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “hepimiz biliyoruz ki hanımla bu toplumun gerçek mimarlar gerçek eğitimcileri. Ama hanımlarımızın da kendilerini geliştirecek alanlara ihtiyaçları vardı. Hanımlar lokalimizi burada açmaya karar verdik. Arkadaşlarımızla çalıştık Artvin’de bir ilki gerçekleştirmenin onurunu gururunu yaşıyoruz hepimize hayırlı uğurlu olsun. Burası hanım kardeşlerimizin kendilerine ait bir mekanı olarak görecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri bir mekan yaptık. Birazdan içerisini gezdiğimiz de 30 kişilik eğitim salonundan, şefkat eli bölümünden bir çok bölüm göreceğiz. Arzu ediyoruz ki buralar sizlerin kendi mekanlarınız olsun. İngilizce kursundan, müzik kursuna, sohbetinden çeşitli eğitim seminerlerine üzere böyle bir mekan hazırladık.     Hanımlarımızın kendi kalitelerini her gün artıracağımız yeni sosyal alanlara merhaba diyoruz” dedi Kocatepe hanımlara bu mekanlarına sahip çıkmalarını isteyerek konuşmalarına son verdi. Ardından açılışı Seval Kaya Cirit, Hacer Kocatepe, Canan Kip, Nadide Çelik açılış kurdelesini keserek tesisi gezdiler.

Hanımlar Lokali

Artvin Belediyesi Hanımlar Lokalinde; “Dil Kursları, Turizm Rehberliği kursu, Garsonluk Kursu, Yaşlı Bakım Hizmetleri Kursu, Kat Bakım Hizmetleri Kursu, Çocuk Gelişimi Kursu, Ebru Sanatı Kursu, Eğitim Seminerleri, Aile içi iletişim seminerleri ve çeşitli Spor aktiviteleri” gibi hizmetler sunulacak.

Ayrıca hanımlar lokalinde yapılacak kursların Artvin Halk Eğitim Merkezi ile birlikte verileceğini ve kurslar sonrasında kursiyerlere Halk Eğitim Merkezi tarafından sertifikaların da verileceği öğrenildi.

Share
2298 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?