logo

Hamsi Temizlemede Üstüne Yok!

Artvin’de balıkçılık yapan İsmail Yazganoğlu hamsi temizleme hızı konusunda iddialı olduğunu söyledi.

Artvin Merkez’de bir balıkçıda çalışan ve 9 yıldır elleriyle balıkları temizleyen, hamsi temizleme konusunda ise iddialı olduğunu söyleyen Yazganoğlu Karadeniz’de en hızlı Hamsi temizleyenlerden olduğunu iddia etti. Yaklaşık 3 dakikada 1 kg hamsi temizlediğini belirten Yazganoğlu ” Dokuz yıldır bu işi yapıyorum, bu kadar kısa sürede bölge de hamsi temizleyeni ben hiç duymadım” dedi. Karadeniz’de kendisinden hızlı hamsi temizleyen olmadığını iddia eden Yazganoğlu kameralar önünde 2,5 dakika da 1 kg hamsiyi temizleyerek iddiasını gösterdi. Yazganoğlu hamsi sezonunda bu hızının daha da arttığını şu an balıkların tazeliğinin bile hızına etki ettiğini belirtti.

Eylül başında balık sezonunun açıldığını belirten Yazganoğlu  “Bayramdan sonra balık çeşitlerimiz artacak, havaların soğumasıyla beraber, fiyatlar da düşer” dedi. Karadenizde bu sene palamut, mezgit, barbun, çinekop çıkacağını belirten Yazganoğlu ” Artvin’de balık kültürü pek olmadığı için satışımız az oluyor. Daha çok dışarıdan gelenlere satış yapıyoruz” dedi. Yazganoğlu “En lezzetli hamsi Karadeniz’de özelikle Hopa’da çıkan Hamsidir. Dünya da bunun üzerine lezzet yoktur” dedi.

Geçimini balıkçılık yaparak sağladığını belirten Yazganoğlu 2 çocuğunu da buradan kazandığı geliriyle büyüttüğünü belirtti.

Hızı konusunda iddialı olanlar varsa görmek istediğini belirten Yazganoğlu, kurban bayramından sonra havaların soğuyacağını, buna bağlı olarak da balık fiyatlarının düşeceğini belirterek balıkseverleri beklediğini belirtti.

Ç.P.

 

 

Etiketler: » »
Share
856 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?