logo

Halk Oyunları Ekibine Türkiye Finali Öncesi Moral İftarı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonunun 2015 yılı faaliyet programında yer alan ve     22 – 24 Temmuz 2015 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan Büyükler Türkiye Şampiyonasına aylardır yoğun programla hazırlanan Artvin Belediyesi Halk Oyunları ekibine moral amaçlı Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Artvin Sofrası’nda iftar verdi.

 

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin son anda çıkar programı yüzünden iftara katılamadığı için programa ev sahipliğini Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan yaptı.

Akşam ezanın okunmasıyla birlikte oruçlarını açan Halk Oyunları ekibi yemeklerini yedikten sonra Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan bir konuşma yaptı.

Başkan Yardımcısı Yazan, yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin son anda çıkan programı yüzünden katılamadığını belirterek şunları söyle. Yazan,” Belediye Başkanımızın isteği üzerine sizlere yarışma öncesi hem moral olsun hem de birlikte bir iftar açalım diye böyle bir program organize ettik. Aylardır yaptığınız öz verili çalışmanın sonucun da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda yine İstanbul’dan Türkiye Şampiyonluğunu alarak ilimize dönmenizi temenni ediyoruz. Artvin’i bu zamana kadar halk oyunlarda en iyi şekilde temsil ettiğinizi sadece biz değil tüm Türkiye biliyor. Belediye olarak sizlere her konuda destek olmaya çalışıyoruz. İstanbul’da yarışmaları takip etmek için bir aksilik olmazsa bizde katılıp orada sizlere destek olacağız. İftarımıza katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Şimdiden hepinizin Ramazan bayramını tebrik eder hayırlı yolcular der yarışmada başarılar dilerim” dedi.

İftar programına Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, eşi hanımefendi Emine Yazan, Artvin Belediyesi Halk Oyunları çalıştırıcısı Murat Altuntaş ve Halk Oyunları ekibi katıldı.

ABBB

Share
536 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?