logo

Halk Eğitim Merkezleri Yıl Sonu Sergisi Açıldı

 

Artvin Valiliği Önünde Artvin Halk Eğitim Merkezi ve Aksam Sanat Okulunca (ASO)  düzenlenen Halk Eğitim Merkezleri yıl sonu sergi açılışına Artvin Valisi Kemal Cirit ve Eşi Seval Kaya Cirit, Artvin Garnizon Komutanı Uğurcan Gençay, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci, Artvin Belediliye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin Eşi Hacer Kocatepe, Artvin Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail İnan, kurs eğitmenleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Artvin’de ilk kez Artvin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün yanı sıra ve diğer 7ilçenin Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerinin  katılımıyla açılan  ‘Halk Eğitim Merkezleri 2015-2015 yılsonu sergisi’ yağışlı havaya rağmen büyük ilgi gördü.

Halk Eğitim Merkezlerinde yıl boyunca açılan kurslarda üretilen el emeği göz nuru ürünlerin sergilendiği sergi saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını yaparak sergi ve yıl boyunca değişik branşlarda gerçekleştirilen kursalar hakkında bilgiler veren Artvin Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail İnan Halk Eğitimi Merkezlerinin geçmiş kuşaklardan miras olarak bırakılan toplumları toplum yapan çeşitli kültürel değerleri korumak, yaşatmak, geliştirmek, gelecek nesillere aktarmak adına çok önemli görevleri üstlendiğini kaydetti.

Bu sergiye Artvin’in 7 ilçesindeki Halk Eğitim Merkezlerinin stant açarak destek verdiğini kaydeden İnan “Yaygın eğitim çalışmalarında işbirliğinin önemine değinmek istiyorum. Garnizon Komutanlığı, Belediye, AÇÜ, Adalet Bakanlığımız birimleri, kulüpler, dernekler gibi çeşitli resmi kurum kuruluş, sivil toplum örgütlerinin çalışmalarına önemli destekler verdik. Dört eğitici arkadaşımızı görevlendirdiğimiz, geçen hafta açılışı yapılan Belediyemizin “Engelsiz Yaşam Merkezi” ile olsun gerekse Engelliler Derneği ile olsun birlik ve beraberlikle yoğurulmuş bir bütünün parçaları olarak, şehrimiz adına büyük bir sosyal faydayla taçlandırdığımız işbirliği çalışması ortaya çıkardık.  Milli Eğitim Müdürlüğümüzce uygulanmakta olan Halk eğitim merkezimizin “üretimin ve eğitimin her yaşa ve her alana hizmeti” amacımızla eğitimin farklı mecralarda da yapılabileceğini, kurumlarımızca dayanışma içerisinde halkın refahı-mutluluğunu temele alarak ortak amaç edindiğimizi; mutluluğun da ancak paylaşımlarla sağlanabileceğini hep birlikte gözlemliyoruz.

505 Kurs 9750 Kursiyer

Artvin Halk Eğitimi Merkezi olarak 2015-2016 eğitim öğretim yılı içerisinde bu güne kadar 505 kurs açtık 9750 kursiyer kaydı gerçekleştirdik. Kadromuzda 1 Müdür 2 Müdür Yardımcısı 24 Öğretmen görev yapmakta, dönemsel olarak görev alan 150 civarında usta öğretici ile kurslarımızı sürdürmekteyiz.

Bu etkinlik kapsamında diğer önemli konumuz da zamanın teknolojilerinden de faydalanarak bir Artvin geleneksel sergisi hazırlamaktı. Bu anlamda yan tarafta gördüğünüz çadırları ve ekipmanları sunmak üzere hazırladık. Uygulamakta olduğumuz projelerimizi ve eğitim faaliyetlerimizi her zaman destekleyen  Başta Sayın Valimize, belediye başkanımıza, kamu kurumlarımıza, Milli Eğitim Müdürlüğümüze şükranlarımızı arz ediyorum.  Emeklerinden dolayı eğitici arkadaşlarıma, kursiyerlerimize, işbirliği ve katkılarından dolayı Ada İlkyardım Merkezi yönetici ve çalışanlarına, bizim çalışmalarımıza yakından takip ederek halkımıza etkin biçimde duyurulmasına imkan sağlayan basın mensuplarımıza,  teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Törende değişik dallarda ki kursları başarıyla bitirerek belge almaya hak kazanmış kursiyerler ve açılan kurslarda üstün gayret ve çabayla kursiyerin gelişimine katkı sunan kurs öğreticilerine belge ve hediyeleri verildi.

Halk Eğitim Merkezlerinde ki müzik kurslarına giden öğrencilerin sunduğu müzik dinletisi dinleyicilerden büyük alkış alırken tören Vali Cirit ve beraberindekilerin serginin açılış kurdelesini  kesip stantları gezmesiyle sona erdi.

Sergide bir birinde güzel ve değerli çok sayıda el emeği göz nuru ürün ve eser vatandaşların beğenisine sunulurken serginin 3 gün boyunca açık kalacağını belirtildi.

 

Etiketler: »
Share
699 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?