logo

Hakemlerimize Cooper Testi

2015-2016 Futbol Sezonu Hakem ve Gözlemciler Klasmanlarını belirleme yöntemi doğrultusunda il hakemlerine yönelik Borçka İlçe stadında İHK Başkanı Halit Uçar, İHK üyesi Fatih Dikici’nin gözetmenliğinde Cooper testi uygulandı.

Sıcak havaya rağmen koşuya katılan hakemler 12 dakika da 2 bin 600 metre ve üstü olan koşuyu başarılı şekilde tamamladılar. TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Yazgül’ünde hazır bulunduğu koşu sonrasında bitiş çizgisini geçen hakemler sıcak havada, suya hücum ettiler. Cooper testinin ardından Cuma (bugün) yazılı test daha sonrasında, bu sınavlarda belirlenen hakem ve gözlemciler üst klasmanlara teklif edilecek. Ardından 29 Mayıs 2015 tarihinde sınav takvimi son buluyor. Koşu sonrasında kısa bir açıklama yapan İHK Başkanı Halit Uçar; “her sene yapılması gereken vize işlemler öncesinde il hakemlerine yönelik Atletik testi yaptık. İlimizde şuanda klasmanlarda görev yapan 1 bölgesel hakem, 2 de bölgesel yardımcı hakemimiz var. Görevimiz bu arkadaşlarımızı ileriye taşımak ve alt nesilden hakem yetiştirmek” dedi. Uçar ayrıca; “Sıcak havada fire vermeden koşu testini geçen hakemlerimizi de tebrik ederim diyerek sözlerin tamamladı.

TFFHGD Artvin Şube Başkanı Faruk Yazgül ise yaptığı  açıklamada, “vize dönemi başladı. Bu sıcak havaya rağmen koşuyu firesiz tamamlayan hakemlerimizi de tebrik ediyorum. Dernek olarak en büyük problemlerimizden birisi olan, dernek binası sorununu hayırlısıyla çözdük. Bundan sonraki hedefimiz birlik beraberlik içinde camiamızı daha yukarılara taşımaktır” dedi.

Koşuyu tamamlayan hakemler Cuma günü yapılacak olan sınav öncesinde birbirlerine başarılar dileyerek stattan ayrıldılar.

Share
1401 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+9 = ?