logo

Hak İş’den 15 Temmuz Darbe Girişimi Açıklaması

Şeyhoğlu: Bizler nazlımız olan, sevdamız olan Türkiye’mizi çok seviyoruz

HAK İŞ konfederasyonu Artvin İl Başkanlığı, 15 Temmuz kalkışmasına dair basın açıklamasında bulundu.

Hak İş Konfederasyonu Artvin İl Başkanlığı 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili basın açıklamasında bulundu. Sendika binasında gerçekleşen basın açıklamasını Hak İş Konfederasyonu Artvin İl Başkanı Süleyman Şeyhoğlu gerçekleştirdi.

Şeyhoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Türkiye Cumhuriyeti tarihine; 27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997 ve 27 Nisan 2007 askeri müdahalelerinin ardından 15 Temmuz 2016 Askeri Darbe Girişimi olarak geçmiştir.

Demokrasi çoğunluğun kararına, seçilmişe saygıyı gerektirir. Bizim gibi düşünmeyen,yaşamayan çoğunluğu hor, küçük görmek çözümden uzak bir yaklaşım olur.Gelişmiş ülkelere baktığımız zaman dikkatimizi çeken en önemli etken tüm kurumlarıyla işleyen bir Demokrasi olduğudur.Oluşturulan bu yapı Darbe girişimlerinin önünü tıkamış,sivil otoriteyi mutlak hakim kılmıştır. Maalesef Ülkemizde yıllardır sivil yapının karşısına bir otorite çıkartılmış ve asil milletin en kıymetlisiyle Askeriyle, Vatandaş karşı karşıya getirilmiştir.Gelinen bu noktada artık milletimiz gerçeğin farkına varmış 15 Temmuz 2016 da Demokrasisine,seçilmişine sahip çıkmış, iç ve dış güçlerin oyununu bozmuştur.

Ülke yönetimine seçimle hangi düşüncenin,hangi siyasi görüşün yapısı gelirse gelsin görevinden ancak seçimle gönderilmelidir.Aksi bir kaostur,yıkımdır.15 Temmuz 2016 da Hak İş Konfederasyonu Artvin  İl Başkanlığı olarak ; Hain kalkışmanın Televizyonlara yansımasından hemen sonra sendika il başkanlarımızla ve temsilcilerimizle istişarelere başladık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın Tanka, silaha karşı Halkı Demokrasiye sahip çıkmak için sokağa davet etmesiyle birlikte Otomasyondan ilimizde ve ilçelerimizde görev yapan üyelerimize mesaj çekip meydanlara davet ettik..Çok kısa sürede organize ve bilinçli şekilde meydanlarda nöbetlerimize,yürüyüşlerimize devam ettik..Bu karanlık sürecin ivedilikle aşılması için ilçelerde üyelerimizle,halkımızla bir araya gelip bilgilendirmelerde bulunduk. Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde il ve ilçelerdeki üyelerimizin yoğun katılımıyla Demokrasimize Sahip çıkalım Sempozyumu düzenledik. Bizler nazlımız olan, sevdamız olan Türkiye’mizi çok seviyoruz. Sorunlarımız, eksikliklerimiz var bunu kabul ediyoruz ama çözüm asla şiddet değil…Demokrasimizi güçlendirerek bir çok konuyu çözebiliriz,bizi bir birimize düşürmek isteyen iç ve dış düşmanları sevindirmeyebiliriz..Rabbim bizlere bir daha 12 Eylülleri 15 Temmuzları yaşatmasın. Ülkemizi her türlü beladan, şerden korusun” diyerek sözlerini tamamladı.

Share
411 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?