logo

Hacılar Mahallesi İş Makinesi Ve İtfaiye Bekliyor

24 Ağustos 2015 günü yaşanan ve 3 ilçe bir beldenin etkilendiği sel ve heyelan felaketinden sonra yaraların sarılması için çalışmalar sürüyor. Ancak şu ana kadar birçok köy ve evlerin etrafı çamur içinde temizlenmeyi bekliyor.

Bunlardan birisi Arhavi Hacılar Mahallesi’nde ikamet eden ve evinin etrafı çamur, balçık dolan Hacı Kazım Akdemir. 85 Yaşındaki Akdemir, birçok sel ve heyelan gördüğünü, bu kez yaşadığı felaketin en büyüğü olduğunu söyledi.  Hacılar Mahallesi’nin sel ve heyelandan en çok etkilenen yer olduğuna dikkat çeken Akdemir; “gerçekten büyük bir felaketi Arhavi ucuz atlattı. Çok şükür can kaybımız yok. Ancak komşumuz Hopa’da ne yazık ki 8 vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Sel ve heyelan sonrası gerek devlet gerek özel kurumlar, hayırsever insanlar buraya akın ettiler. Bölge illerden gelen iş makineleri, kamyonlar seferber oldu. Harıl harıl çalışıyorlar. Ancak Benim evimin de bulunduğu hacılar Mahallesi’nde henüz bir çalışma olmadı. Evimin her tarafı çamur ve pislik içinde… Hareket edemeyecek kadar etrafımız daraldı. Başta Belediye Başkanımız olmak üzere ilgili kişi ve kurumlarımızdan derdimize acil çare olmalarını istiyorum.  Aradan bir hafta geçti. Hayat devam ediyor.  Bir an önce mahallemize gelmelerini rica ediyorum.  Ben, sel ve heyelanda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum“ dedi.

 

Etiketler: » » » » »
Share
1649 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?