logo

reklam
17 Ağustos 2015

Habazoğullarında Muhteşem Kır Nişanı

Artvin’in köklü sülalelerinden biri olan Habazoğulları’ndan Cemil Aymen’in Kızı Tuğçe Aymen ve emekli öğretmen Yusuf Özdemir’in oğlu Barlas Özdemir’le nişanlandı.

Artvin’in İki köklü sülaleleri Tuğçe ve Barlas’ın nişan töreninde bir arya geldi. Habazoğulları mezrasında açık havada gerçekleşen nişan törenine çok sayıda konuk davet edildi. Habazoğlular’ından İclal ve Cemil Aymen’in kızı Avukat Tuğçe Aymen, Emekli Öğretmen Yusuf Özdemir ve Emekli hemşire Nahide Özdemir’in oğlu mühendis Barlas Özdemir’le nişanlandı. Uzun zamandır birlikte olan çift, birlikteliklerini aileleriyle paylaşıp ve onlarında rızasını alarak Habazoğlu mezrasında mutluluklarının ilk adımını attılar. Onları sevenler, akraba ve arkadaşları da bu muhteşem nişan törenin de bir araya geldiler. Çiftin nişan yüzükleri Tuğçe Aymen’in abisi Cem Aymen taktı. Duygusal bir konuşma yapan Aymen, kardeşine ve damat adayına mutluluklar diledi. Ardından pasta kesilerek davetlilere ikram edildi.

 

Ask Tesadüfü Sever

Artvin’de doğan büyüyen çift, birçok kez aynı ortamda bulmalarına rağmen tanışmaları İstanbul’da gerçekleşmiş. Çiftin çocukluk yılları Artvin’de, neredeyse aynı ortamda gerçekleşse de tanışma fırsatı için ortam oluşmamış. Fakat üniversite eğitimlerini tamamlayan ve mesleklerini icra etmek için İstanbul’da yaşarken burada tanışan ve bu şekilde birliktelik kararı alan çift tesadüflerin kendilerini bir araya getirdiğine inanıyor.

16 Torunlu Habazoğlulları’nın Büyük Çınarı Törene Tanıklık etti

Törene çok sayıda davetli katılırken nişan törenin onur konuğu ise 92 yaşındaki Sediye Aymen oldu. 16 torun sahibi Habazoğulları’nın ulu çınarı 92 yaşındaki Sediye Aymen, torunu Tuğçe ve nişanlısı Barlas’ın bu mutlu gününe tanıklık etti. Sediye Aymen’in mutluluğu görülmeye değerdi. Muhteşem bir doğa manzarası eşliğinde gerçekleşen nişan tören gecenin sonunda ise ikramlarla son buldu.

Madene Karşı Çift Tepkilerini Meşhur Kütüklü Pozla verdiler

Habazoğlu mezrasında nişan yapan çift, madene karşı tepkilerini meşhur kütüklü pozla gösterdiler. Madene karşı olan çift, Cerattepe mücadelenin adeta sembolü olan kütüklü fotoğraftan esinlenerek kütük üzerinde fotoğraf çekinerek verdiler.

Haber: Adem Güngör

Share
4797 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?