logo

Güreşten Güzel Haber Var

13 yaşındaki sporcu Çetin Doğan Türkiye Beşincisi Oldu

Konya’da düzenlen 13 yaş serbest güreş Türkiye Şampiyonasın da Belediye Güreş Takımı 3 sporcuyla katıldığı yarışmada 66 Kilo da Çetin Doğan Türkiye 5.si Oldu.

 

Türkiye Serbest Güreş Şampiyonasın da 66 Kilogramda Çetin Doğan kendi kilogramında 90 sporcunun içerisin de ilk beşe girerek Artvin’imizi onurlandırdı.

Belediye Güreş Takımının Hocası Zaza Vardidze; ‘’ Yavaş yavaş hedeflerimize ulaşıyoruz. 13 yaşın da ki sporcumuz Çetin Doğan, Türkiye Şampiyonasın da 90 sporcunun arasına ilk 5’e girmeyi başarıyorsa gelecekte çok önemli başarılara imza atacağını vaad ediyor. Bu başarıda sporcumuzun başarısı olduğu kadar ailesin de güreş takımımızın da çok büyük katkısı var. Kısa zaman önce Artvin Belediyesi Güreş İhtisas Kulübünü kurulmasına rağmen bu zamana kadar bir çok önemli dereceler alan sporcularımıza desteklerini esirgemeyen baştan Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye ve Kulüp Başkanımız Aydemir Akköy’e çok teşekkür ediyoruz. Kulübümüz kuruldu kurulalı bize inanılmaz destek olmanın yanında bize inandılar bizde onları mahcup etmedik Allah’ıma şükürler olsun ‘’dedi.

Belediye Güreş Takımı Kulüp Başkanı Aydemir Akköy İse; ‘’ Güreş kulübümüz kurulalı daha 1 yıl olmamasına rağmen sporcularımız her katıldığı müsabakalardan derecelerle madalyalarla dönüyor. Buda Artvin’in başarısıdır Artvin’in onuru gururudur. Hocamıza, sporcularımıza ve ailelerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

ABBB

Share
1199 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?