logo

Gurbetçiler Karadeniz’i Avrupa’ya Taşıyacak

Artvin ve Trabzon’a beş günlük gezi düzenleyen Almanya’da yaşayan gurbetçilerimiz Karadeniz’in güzelliklerinin mutlaka dışarıda daha çok tanınmasını istiyorlar.

Avrupa Trabzon Dernekler Federasyonu Organize ve Operasyonel Birim Başkanı Feyzullah Yurtsever’in organizasyonu ile Almanya’da yaşayan gurbetçilerimiz 5 günlük Karadeniz turu gerçekleştirdi. Artvin ve Trabzon’da tarihi turistik yerleri gezme fırsat bulan gurbetçiler Karadeniz’in doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını ifade ettiler.17 kişilik kafilenin sorumluluğunu üstlenen Trabzonlu hemşerimiz Feyzullah Yurtsever önümüzdeki yıl çok anlamlı bir organizasyon için hazırlık yapıldığını belirtti.

Aynı Çatı Altında Artvin, Rize Ve Trabzon Günleri

Almanya Dortmunt’ta düzenlenen Trabzon günlerinin bir benzerini Belçika’da yapmak için hazırlıklara başladıklarını belirten Feyzullah Yurtsever; “2017 yılı Şubat ayı içinde gerçekleştirmeyi hedeflediğimiz etkinliklere Artvin-Rize ve Trabzon’un katılmasını istiyoruz. Aynı çatı altında bu üç güzel ilimizi Belçika’da yaşayan yerli ve yabancı vatandaşlarla buluşturmayı istiyoruz. Umarım bu iyi niyetli ve anlamlı çağrımıza üç ilimizin valisi ve belediye başkanları ile sivil toplum örgütleri destek verir” şeklinde konuştu.

AVBM

Etiketler: »
Share
427 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?