logo

“Güller Solmasın” Projesi Kapsamında Çeşitli Etkinlikler Düzenlendi

 

Artvin İl Jandarma Komutanlığınca hazırlanan “Güller Solmasın” isimli proje kapsamında; 03-06 Mart 2015 tarihleri arasında Merkez İlçeye bağlı Ortaköy, Murgul Damar Köyleri ve Yusufeli İlçe Merkezinde toplam 165 kadına, “Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi’ kapsamında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Avrupa Birliği İşbirliğinde yürütülen “Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi” kapsamında eğitim alan ve Artvin İl Jandarma Komutanlığında görev yapan 3 Bayan Astsubay eğitici olarak görev yaptığı ifade edildi.

Kadınlara yönelik olarak bayan Astsubaylar tarafından broşürler dağıtılarak,  şiddete maruz kaldıklarında 156 Jandarma ihbar, 155 Polis İmdat, 183 Aile, Kadın, Çocuk ve Engelli Sosyal Hizmet Danışma Hattını arayabilecekleri anlatıldı.

Ayrıca konuyla ilgili olarak en yakın kolluk amiri, mülki amir, Cumhuriyet Savcılıkları ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine de başvuruda bulunabilecekleri hakkında bilgiler verildi.

Artvin İl Jandarma Komutanlığınca Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi kapsamında yapılan bu çalışmalar kaldığı yerden devam edeceği bildirildi.

Share
853 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?