logo

Gülben Ergen Kemalpaşa’da Anaokulu Açtı

“Çocuklar Gülsün Diye Derneği” Hopa Kemalpaşa’da Anaokulu Açtı

Şarkıcı Gülben Ergen’in başkanı olduğu “Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin” öncülüğünde, yaptırılan anaokulu, Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldesinde törenle hizmete sunuldu.

Vali Kemal Cirit, Kemalpaşa İlkokulu bahçesinin bitişiğinde 2 derslikli olarak yapımı tamamlanan “Çocuklar Gülsün Diye” Anaokulu’nun açılışında, derneğe öncülük eden sanatçı Gülben Ergen’i eğitime katkılarından dolayı kutladı.

Aşırı yağmur altında gerçekleşen törende açılış konuşması yapan Vali Cirit, “Böylesi yağmurlu bir havada eğitim halkamıza bir anaokulu daha kazandırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Gönül isterdi ki güzel bir havada açılışı yapalım ama Hopa ilçemiz Türkiye’nin en çok yağış alan ilçesi. Artvin Valisi olarak Sayın Gülben Egen Hanımefendiye bu güzel eğitim yatırımının ilçemize kazandırdığı için kendisine Artvin Valisi olarak gönülden teşekkür ediyorum. Sanatın ve sanatçının Türk toplumunun gelişmesine katkısı yönünde çok büyük bir ivme katacaktır. Sizin bu güzel farkındalık oluşturan çabanıza gönülden teşekkür ediyoruz. Hem derneğinize hem de sizlere bundan sonraki çalışmalarınızda, özel ve sanat yaşantınızda başarılar diliyorum” dedi.

“Derneğin 32. anaokulunu açıyoruz” 

Sanatçı Gülben Ergen ise, okulun açılışı için yağmur altında bekleyen öğrenciler ile velilere teşekkür ederek, “Bugün dernek olarak 32. Anaokulumuzu Hopa Kemalpaşa beldesinde açıyoruz. Çok mutluyuz. Açılışını daha önce yapacaktık ama bugüne kısmet oldu. Bugün geldik “Çocuklar Gülsün Diye” Bu anaokulumuzu Hopa’nın akıllı, başarılı, duyarlı ve yürekli kadınlarına emanet ediyorum. Çocuklar Gülsün Dediğimiz okulumuzu siz annelere emanet ediyorum. Aldınız mı emanetinizi. Hepinize teşekkür ediyorum yağmurda daha fazla sizleri bekletmek istemiyorum. Hepinizi gözlerinizden ve yanaklarınızdan öpüyorum. Bu okul öncesi eğitimin önemi, değeri ve farkındalığıyla çıktığımız bu yolda mücadelemiz hiç bitmeyecek. Hepinizi kucaklıyor ve çok seviyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından okulun açılış kurdelesini Vali Cirit, Sanatçı Ergen, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ile İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci keserek hizmete açtı.

Daha sonra Vali Cirit, Ergen’e plaket verdi. Cirit ve Ergen, daha sonra 100 öğrencinin eğitim alacağı okulu gezdi.

-Zenginleştirilmiş Kütüphane açıldı

Vali Cirit daha sonra Kemalpaşa İlkokulu’nda oluşturulan Zenginleştirilmiş Kütüphanesinin açılışını yaparak, burada ders çalışan öğrencilerle bir süre sohbet etti.

AVBM

Etiketler: » » » » »
Share
1217 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?