logo

Grup Çona: “Kazım’ın Yaktığı Ateşi Temsil Ediyoruz”

Trabzon sokaklarında elinde gitar, kemençe ve tulumla müzik yapan gençlerin hem güzel birlikteliği hem de çok anlamlı hedefleri var.

Artvinli, Rizeli ve Trabzonlu gençlerin bir araya gelerek oluşturduğu Grup Çona’nın hedefi uzun yıllar Karadeniz müziğini her platformda temsil etmek. Onları Trabzon’un  sokaklarında müzik yaparken rastlamak mümkün. Çoğu zaman zabıta engeline takılan Grup Çona herşeye rağmen sokaklarda seslerini duyurmakta kararlı. ÇonaLazca’da ışık ve aydınlık anlamı taşıyor. Rahmetli Kazım Koyuncu’nun yolunda ilerlemekte kararlı olan Grup Çona, Kazım’ın yaktığı ateşi daha ileri taşıma noktasında söz birliği yapmışlar.Grup Çona şu aşamada 4 kişiden oluşmakta. Gitarda Furkan Uzun, kemençede Mert Hayal, tulumda Eray paslı, bağlama ve elektro gitarda Onur Şentürk bulunmakta. Furkan ve Onur Artvin Arhavili,Eray Trabzon Yomralı, Mert ise Akçaabatlı.

Trabzon Halkının Desteğine Teşekkür Ederiz

Onur Şentürk Grup Çona’nın kuruluşu ile ilgili şunları söyledi: “Hepimiz birbirimiz ile sokak müziği yaparken tanıştık.Bu işi ayrı ayrı yaparken bir olmanın grup Çona adı altında birleşmenin hem amaçlarımızı gerçekleştirmek hemde müziğe kalite katmak anlamında faydalı olacağını düşündük ve bu grubu kurduk. Müziğe sokakta başladık ve Trabzon halkının desteği ile hem kendimizi geliştirdik hem bu noktalara geldik.. İlk olarak bir stüdyo açıp bizim geçtiğimiz yollardan geçen arkadaşlarımıza destek olmak ve kendi müziğimizi de geliştirmek istiyoruz. Bize bu yolda destek olan Trabzon Artvinliler Derneği başkanımız ve ağabeyimiz  Ahmet Külekçi ve Trabzon halkına çok teşekkür ediyoruz. “

 

Etiketler:
Share
2080 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?