logo

Gönüllü Temizlikçiler İş Başında

 

Artvin Belediyesi ile Artvin Çoruh Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu öğrencilerinin organize ettiği Doğaya Saygı Etkinliği adı altında Kafkasör mesire alanında çevre temizliği yapıldı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Doğa Sporları topluluğu ve Genç Tema Topluluğu 100 öğrenciyle Kafkasör mesire alanına giderek Artvin Belediyesi tarafından temin edilen eldiven ve çöp poşetleriyle yaklaşık 2 bin m² alanda çevre temizliği yaptı. Temizliğin sonunda orta çıkan bilanço içler acısıydı. Dağıtılan çöp poşetlerin hepsi ağzına kadar dolu şekilde alana getirildi. Genel olarak cam şişe toplayan öğrenciler doğayı kirletenlere bir mesaj yollayarak Kafkasöre, çevreye çöp atanları kınadıklarını haykırdılar.

Artvin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Koray Durmuş konuya ilişkin yaptığı açıklamada Kafkasör Bölgesinde düzenli olarak hafta sonu ve hafta başı temizlik ekibi görevlendirildiğini belirterek çevrenin düzenli olarak temizlendiğini söyledi. Durmuş ;” Havaların ısınmasıyla birlikte Kafkasör yaylamız piknikçilerin akınına uğramaktadır. Bu hafta içinde 19 Mayıs tatili de olunca Şehir’in büyük çoğunluğu Kafkasör’deydi. Belediye Zabıta ekiplerimizce piknikçilere çöp poşeti dağıtıldı. Araçlarımızla çöpleri yerlere atılmaması konusunda anonslar yapıldı. Bu uygulamamız yaz boyunca devam da edecek. Buna rağmen çevreci öğrencilerimizin yapmış oldukları genel temizlikte bu denli çöp çıkması acı verici bir şey. Çevreci arkadaşlarımıza duyarlılıklarından ve yaptıkları bu güzel etkinlikten dolayı çok teşekkür ediyoruz“dedi.

Etkinlik sonunda çevreci öğrenciler topladıkları çöplerin arkasında toplu hatıra fotoğrafı çekinilerek vatandaşlardan doğaya sahip çıkmaları istediler.

ABBB

Etiketler: » » » » »
Share
1209 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?